Cesnaková pomazánka – recept a tipy na prípravu

Jednohubky s cesnakovou nátierkou sú veľmi obľúbené, nech už chystáte pohostenie na akúkoľvek príležitosť. Jej príprava je rýchla a jednoduchá, potrebovať naviac budete len základné suroviny, ktoré často máme bežne doma. Ako sa pripravuje tá najlepšia cesnaková pomazánka? 

Recept na cesnakovú pomazánku

Vyskúšajte jednoduchý a rýchly recept na syrovo cesnakovú pomazánku na jednohubky. 

Suroviny

 • 150 g eidamu v celku,
 • 100 g nátierkového masla,
 • 6 strúčikov cesnaku,
 • 1 šalotka,
 • soľ a korenie,
 • pečivo na podávanie,
 • doplnky na ozdobu podľa chuti.

Postup prípravy

 1. Šalotku nakrájajte nadrobno, eidam nastrúhaj na jemnej strane strúhadla. Pridajte k nátierkovému maslu.
 2. Do zmesi dajte prelisovaný cesnak a všetko dobre premiešajte.
 3. Podľa chuti okoreňte soľou a korením. Podávajte s obľúbeným pečivom, jednohubky môžete ozdobiť ovocím, klobásou alebo napríklad syrom.
shutterstock 1765308713 1
Zdroj foto: kungverylucky / Shutterstock.com

Tipy pre najlepšiu cesnakovú pomazánku

 1. Veľakrát sa v receptoch na cesnakovú pomazánku môžeme stretnúť s hlavnou surovinou, ktorou je tavený syr. Ten však nie je práve zdravý, preto je dobré nahradiť ho nátierkovým maslom či napríklad lúčinou. Pomazánka tak získa inú chuť, pričom zostane ľahká a zdravá.
 2. Pre milovníkov syra je potom skvelým tipom pridať ešte trochu nastrúhanej nivy či iného výrazného syra. Počítajte však s tým, že niva nátierku výrazne dosolí, takže šetrite so soľou. K nive sa navyše skvele hodia vlašské orechy, využite ich preto k záverečnému zdobeniu jednohubiek či chlebíčkov.
 3. Neváhajte vyskúšať ani drobnú obmenu tejto nátierky – pridajte nastrúhanú mrkvu. Tá dodá typickú farbu a vďaka svojej chuti tak cesnakovú pomazánku premení na netradičný pokrm. Na základ môžete spoločne s nátierkovým maslom použiť ešte kyslú smotanu, suroviny spolu skvele ladia, získate tak jedinečnú pochúťku, ktorou hostí určite ohromíte.

Cesnakovú pomazánku si môžete ľahko prispôsobiť presne podľa svojho gusta, vďaka syrovému základu v kombinácii s cesnakom sa ponúka množstvo variácií. Môžete tak vyberať z rôznych syrov, ovocných ozdôb či orechov navrch a vytvoriť originálnu kombináciu, ktorá nadchne.

Zdroj: bsugarmama.com

Ďalšie recepty na pomazánky


Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.