Francúzske palacinky – recept na pravé Crêpes

Francúzske palacinky Crêpes sú skvelou voľbou pokiaľ máte radi zahraničné jedlá a kuchyne. Pripravte si recept na pravé francúzske palacinky rýchlo a jednoducho. Skúšajte nové jedlá!

Francúzsko dokonca považuje palacinky za svoje vlastné národné jedlo, pretože recept pochádza z francúzskej Bretónska. Francúzske palacinky crêpe  či crêpes  (čítaj krepé)  sa vyznačujú tým, že  sú veľmi tenké a majú lahodnú maslovú príchuť . Sú vhodné na raňajky, obed, alebo aj ak si chcete pripraviť lahodnú večeru.

Čo znamená francúzske slovo crêpes? Slovenský význam je jednoducho “palacinky”.

Recept na francúzske palacinky Crêpes

Pripravte si jednoduché francúzske palacinky. Recept je pre približne 6 porcií palaciniek, záleží na tom akú hrúbku máte radi. Pripravili sme pre vás recept, kde sa palacinky netrhajú a nelepia. Dosť to tiež závisí od typu panvice, na ktorej ich pripravujete. Často sa pripravujú francúzske palacinky na palacinkovači, ten sa vám však oplatí iba vtedy, ak ich pripravujete pravidelne.

Suroviny

  • 250 g hladkej múky,
  • 3 vajcia,
  • 0,5 litra mlieka,
  • 100 g masla (do cesta),
  • 50 g cukru,
  • štipku soli.

Na vyprážanie pol kocky masla a na zdobenie ovocie, čokoládová poleva alebo strúhaná čokoláda.

francúzske palacinky
https://www.tipio.sk/dukatove-buchticky/

Postup prípravy

  1. Zmiešame múku, vajcia a po troškách pridávame mlieko a rozpustené maslo. Nakoniec ešte cukor a soľ. Vymiešame hladučké, vláčne cesto.
  2. Medzitým si na panvičke rozpustíme kúsok masla a na ňom vyprážame (po oboch stranách) čo možno najtenšie palacinky.
  3. Hotové ich len tak „ledabolo“ stočíme či preložíme a podávame s čerstvým ovocím, zdobené čokoládovou polevou a strúhanou čokoládou.

Ak by sme chceli mať francúzske palacinky naozaj francúzske, potom ich pred stočením len pocukrujeme a pokvapkáme citrónovou šťavou.

Vyskúšajte aj ďalšie recepty na palacinky, napr. z ovsených vločiek, celozrnné, na slano a mnohé iné.

Francúzske palacinky bez mlieka?

Ak nechcete alebo nemôžete konzumovať mlieko, môžete si crepes pripraviť bez mlieka. Čím teda nahradiť mlieko pri palacinkách? Môžete využiť rastlinné mlieko, použiť čistú vodu (alebo aj minerálnu), biely jogurt, pridať do cesta viac oleja alebo použiť o dve tri vajcia viac.

Ďalšie recepty na sladké bezmäsité jedlá


Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.