Nivová nátierka – ľahká a rýchla príprava

Nivová nátierka sa skvele hodí na chlebíčky aj na jednohubky. Pripraviť ju zvládnete veľmi rýchlo, kým príde návšteva. Vyskúšajte recept na ľahkú nivovú pomazánku z nátierkového masla.

Čakáte návštevu a premýšľate, čo pripravíte? Krémová nátierka z nivy bude skvelou voľbou. Recept na môžete ešte vylepšiť – nátierku z nivy a vajec môžete pekne ozdobiť a návšteva si určite skvele pochutí. Nivovú nátierku môžete pripraviť z tvarohu alebo nátierkového masla a hotovú ju máte naozaj za pár minút.

Recept na nivovú nátierku

Radi by ste svojich hostí zaujali niečím novým? Pripravte im skvelú nivovú nátierku na jednohubky a nachystajte pohostenie, na ktoré nezabudnú.

Suroviny

  • 1 malá cibuľa (môže byť červená),
  • 200 g syra niva,
  • 1 téglik nátierkového masla.

Postup prípravy

  1. Nivu si nastrúhame nahrubo, cibuľku nasekáme veľmi najemno.
  2. Pridáme nátierkové maslo a všetko dobre premiešame.
  3. Niva je dosť slaná, takže nie je potrebné nátierku ani ďalej dochucovať, môžete ale pridať štipku korenia.

Nátierkové maslo sa dá nahradiť aj tvarohom, získate tak zdravšiu verziu tejto chutnej nátierky, ktorú môžete natrieť na chlebíčky aj jednohubky.

Hľadáte inšpiráciu? Pozrite si 8 tipov na najlepšie nátierky na jednohubky pre návštevy. 

Ako sa dá vylepšiť nivová nátierka?

Top recept na nátierku z nivy získate, keď pridáte ešte nasekané oriešky. Orechy úplne zmenia chuť nátierky a hosťom bude určite chutiť. Ľahká a zdravá nivová nátierka bude vtedy, ak namiesto nátierkového masla pridáte odtučnený tvaroh a všetko dochutíte čerstvými nasekanými bylinkami.

Odporúčame tiež: Nivová omáčka

Obľúbená je aj nivová nátierka so smotanou (šľahačkovou). Smotanu a syr niva vyšľaháme, pridať môžeme aj mascarpone a nastrúhané vajíčko uvarené na tvrdo. Takáto nátierka sa výborne hodí na hrianky. Ak obľubujete výrazné chute, okrem cibule môžete pridať do nivovej nátierky aj cesnak.

Aj vy milujete všetky druhy syrov a syrové nátierky sú u vás doma pripravované na pravidelnej báze?

Zdroj: reddit.com, southernliving.com


Ďalšie obľúbené recepty

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.