Pudingová bábovka – recept na vláčnu bábovku bez múky

Pudingová bábovka je hitom v obľúbenosti medzi bábovkami. Na upečenie dokonalej bábovky nepotrebujete skúsenosti, stačí vám vynikajúci recept. Vyskúšajte ten náš.

Mysleli ste si, že bábovku nemôžete upiecť bez múky? Omyl! Ide to, stačí, ak použijete práškový puding, ktorý hravo múku zastúpi. Pripraviť si tak môžete vláčnu a veľmi jednoduchú bezlepkovú bábovku z pudingu.

Máte chuť na bábovku, všetky ingrediencie doma máte, ale došli vám vajíčka? To vôbec nevadí, pretože vajcia môžete hravo nahradiť inými ingredienciami. Pudingovú bábovku bez vajec upečiete ľahko.

Recept na pudingovú bábovku

Na prípravu tohto receptu na najlepšiu pudingovú bábovku bez múky potrebujete len niekoľko ingrediencií, ktoré určite nájdete doma vždy, keď dostanete chuť na niečo dobré. Pripravte si túto jednoduchú a chutnú bábovku.

Suroviny

 • 4 vajcia,
 • 4 balenia vanilkového pudingu v prášku,
 • 200 ml oleja,
 • cca 150 g cukru,
 • pol balíčka prášku do pečiva,
 • 1 lyžica kakaa,
 • strúhaný kokos.

Postup prípravy

 1. Cukor s vajíčkami si vyšľaháme do peny.
 2. Potom postupne pridáme olej, všetky balenia pudingov a prášok do pečiva.
 3. Všetko opäť premiešame a vyšľaháme hladké cesto.
 4. Formu na bábovku si vymastíme a vysypeme strúhaným kokosom.
 5. Pokiaľ chceme mať bábovku mramorovú, do časti cesta primiešame kakao.
 6. Do formy nalejeme ako prvé svetlé cesto a až potom pridáme cesto zafarbené kakaom.
 7. Pečieme v predhriatej rúre na 160 stupňov asi 40 minút. Záleží na type rúry.
 8. Bábovka bude chutiť ešte lepšie, pokiaľ do cesta na pudingovú bábovku pridáte nasekané oriešky, môžu to byť mandle alebo vlašské orechy. Farebná pudingová bábovka bude skvelá aj s hrozienkami.
pudingová bábovka bez múky
Zdroj foto: Martin Rettenberger / Shutterstock.com

Aký puding je najvhodnejší do pudingovej bábovky?

Puding používame práškový, ktorý sa pridáva do cesta. Možno ale pripraviť aj pudingovú bábovku z uvareného pudingu, ktorý sa potom leje priamo do bábovkovej formy.

Ako vytvoriť trojfarebnú bábovku?

Už vás nebavia iba dve farby v bábovke? Pokiaľ chcete mať aj trojfarebnú pudungovú bábovku, a nielen klasicky mramorovú, môžete tento efekt dosiahnuť veľmi ľahko. Rovnako ako zafarbujete časť cesta kakaom, je možné do časti cesta pridať farebný pudingový prášok, napríklad s jahodovou alebo malinovou príchuťou. Do formy sa potom ako prvá opäť naleje svetlá časť cesta, následne tmavá, a potom farebná. Vidličkou môžete ľahko cesta spojiť dohromady, po rozkrojení bábovky vznikne veľmi zaujímavá mozaika.

Aká poleva sa hodí na pudingovú bábovku?

Máte radi bábovky s polevou? Využite rozpustenú čokoládu alebo cukrársku polevu. Bábovku ale môžete pokojne len pocukrovať.

Vyskúšate pri vašom budúcom pečení práve tento overený recept?

Zdroj: themanual.com, kingarthurbaking.com


Ďalšie obľúbené recepty

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.