Rybacia nátierka – zdravý a rýchly recept zo sardiniek

Rybacia nátierka je skvelou voľbou na rýchlu večeru aj na desiatu. Pripravíte ju veľmi rýchlo a navyše je aj zdravá. Skúste náš rýchly a veľmi chutný recept na rybaciu nátierku.

Aké ryby sa hodia do nátierky?

Rybia nátierka sa dá pripraviť z rôznych druhov rýb. Najjednoduchšia je rybia nátierka z rybiek v konzerve. Najčastejšie sa tak pripravuje rybia nátierka z tuniaka, z olejoviek alebo zo sardiniek. Pre slávnostnejšie príležitosti je potom skvelá voľba nátierka z rybieho filé alebo z makrely, ktorá má vynikajúcu a výraznú chuť.

Rovnako tak sa na prípravu hodí losos alebo aj údený losos či údená makrela. Možností je skrátka veľa, pokiaľ ju ale potrebujete pripraviť rýchlo a chcete, aby jej chuť bola jemná, siahnite po sledoch alebo sardinkách, rovnako ako my v našom recepte.

Vedeli ste, že sardinky sú veľmi zdravé pre náš mozog, zlepšujú náladu a bojujú proti depresiám?

Recept na rybaciu nátierku

Pamätáte si ešte na skvelú rybaciu nátierku pre deti, ktorú pripravovali kuchárky v škole alebo v škôlke? Taká nátierka bola vždy jemná a samozrejme zdravá. Vďaka nášmu receptu si pripomeniete chuť rybej nátierky z detstva. Recept je veľmi jednoduchý a určite ho zvládnete hravo.

Suroviny

  • 1 plechovka sardiniek v oleji,
  • 1 malá cibuľa,
  • 3 lyžice nátierkového masla,
  • kvapka čerstvej citrónovej šťavy,
  • soľ a korenie.

Postup prípravy

  1. Cibuľu si nasekáme najemno.
  2. Do väčšej misy dáme sardinky, nasekanú cibuľu, nátierkové maslo a dochutíme kvapkou citrónovej šťavy, soľou a korením.
  3. Všetky ingrediencie rozmixujeme tyčovým mixérom.
  4. Nátierku ochutnáme a prípadne ešte dochutíme.

Pripravte si recept na rybaciu nátierku napríklad na večeru. Túto nátierku môžete natrieť na celozrnné pečivo aj na rožky či veku. Dozdobiť môžete nátierku nasekanými čerstvými bylinkami.

rybacia nátierka
Zdroj foto: Veronika Idiyat / Shutterstock.com

Ako nátierku vylepšiť?

Sardinkovú nátierku môžete vylepšiť tým, že namiesto nátierkového masla použijete kyslú smotanu. Samozrejme je možné využiť aj iné druhy rýb v konzerve, vyskúšať môžete napríklad tuniakovú nátierku.

Ako dlho vydrží táto nátierka?

Rybia nátierka v chlade vydrží aj niekoľko dní. Pokojne ju tak môžete pripraviť s predstihom a dať ju deťom ako zdravú desiatu do školy.

Vyvoláva u vás nátierka zo sardiniek spomienky na školské časy? Keďže patrí medzi veľmi zdravé nátierky, pripravte si ju aj u vás doma a doplňte potrebné omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú tak potrebné pre správne fungovanie tela. Dobrú chuť!

Zdroj: reddit.com, unlockfood.ca


Ďalšie recepty na nátierky

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.