Tukožrútska polievka – obľúbený recept na diétnu kapustovú polievku

Kapustová tukožrútska polievka je evergreenom medzi diétnymi pokrmami. Ak potrebujete nutne schudnúť nejaké tie kilá, tukožrútska polievka vám v tom určite pomôže.

Tukožrútska kapustová polievka na chudnutie zažívala veľký boom v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, kedy ju každá druhá žena mala pripravenú v chladničke. Túto polievku by ste si rozhodne mali dať aspoň raz, dvakrát do týždňa, aby ste doplnili telu vlákninu.

Prečo tukožrútska polievka

Ako sám názov napovedá, konzumáciou tukožrútskej polievky by ste mali zhodiť až 5 kíl za týždeň. Veľký kameň úrazu sa však nachádza v tom, že nezhadzujete tuky, ale svalovú hmotuCieľom polievky je však prečistiť telo, najmä črevá. Vďaka tomu, že obsahuje veľa vlákniny, dochádza aj k odvodneniu organizmu.

Recept na tukožrútsku polievku

Polievka sa skladá iba zo zeleniny, ktorej výber je skladaný tak, aby sa telo prečistilo. Táto kapustová tukožrútska polievka je veľmi jednoduchá, zvládnete ju pripraviť behom chvíľky.

Suroviny

 • 1 hlávka kapusty,
 • 4 veľké paradajky,
 • 2 zelené papriky,
 • 5-6 veľkých cibulí,
 • zeleninový bujón,
 • soľ, korenie a bobkový list.

Postup prípravy

 1. Najskôr začnite kapustou, ktorú očistite a celú nakrájajte na tenké rezančeky, ktoré prekrojte tak, aby sa vám od pusy pri konzumácii polievky neťahali dlhé kúsky.
 2. Do veľkého hrnca vložte nakrájanú kapustu, ktorú zalejte vriacou vodou do jeho polovice.
 3. Ďalej si pripravte paradajky a papriku – zeleninu umyte a nakrájajte na malé kúsky.
 4. Cibuľu olúpte, prekrojte na polovicu a tú nakrájajte na tenké polkolieska.
 5. K zmäknutej kapuste pridajte všetku zeleninu a varte ešte ďalšiu pol hodinku.
 6. Nakoniec pridajte bujón, osoľte, okoreňte a povarte ešte aspoň 5 minút.
 7. Čerstvo nasekaná petržlen polievku nielen dozdobí, ale aj dochutí.

Polievku môžete obohatiť aj o zeler a mrkvu. Na dochutenie môžete pridať tiež cesnak a ligurčekObyčajnú soľ nahraďte soľou himalájskou, ktorá má priaznivé účinky pre ľudský organizmus.

diétna kapustová tukožrútska polievka
Zdroj foto: Tatiana Volgutova / Shutterstock.com

Tukožrútska diéta a jej podstata

Tukožrútska zázračná polievka na chudnutie je v podstate obyčajná zeleninová polievka, ktorá má veľmi malú kalorickú hodnotu a je veľkým zdrojom vlákniny. Táto polievka je súčasťou diéty (tzv. tukožrútska diéta), ktorá trvá sedem dní a má veľmi prísne pravidlá. 

Ako sme už spomínali v predošlom bode, tukožrútska polievka nie je založená na zbavovaní sa tukov, ale telo sa počas jej jedenia zbavuje vody, nečistôt v tele a hlavne svalov. Diéta je tak prísna, že sa neodporúča ju dodržiavať dlhšie ako týždeň.

Tip pre Vás: Vyskúšajte tiež 7 obľúbených receptov na fit večere. 

Táto polievka zaberá a vy síce zhodíte nejaké to kilo, ale návratom k normálnemu jedlu ich zase rýchlo naberiete späť a kilá sa ešte navyše zdvojnásobia, takže jo-jo efekt je tu zaručený. Je to dané tým, že polievka nedodáva telu žiadne potrebné živiny, a tak si ich telo začne brať zo svalovej hmoty, aby ste mali aspoň nejakú energiu. Ako funguje tukožrútska polievka si môžete vyskúšať aj vy.

Môžete si ju pripraviť aj bez vidiny rýchleho úbytku váhy, v zimnom počasí vás nielen zasýti, ale aj zahreje.

Zdroj: deliciousmagazine.co.uk, riverford.co.uk

Ďalšie recepty na polievky


Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.