Garniže na závesy – drevené, kovové či plastové?  

Spríjemniť si domov je úlohou pre každého. Po dni strávenom v práci najlepšie padne myšlienka, že sa máte kam vrátiť. V dnešnom článku sa budeme venovať tomu, prečo je dôležité, aby ste sa doma cítili pohodlne. Pomôcť vám môže aj taká maličkosť, akou sú garniže na závesy a záclony.

Garniže – funkčnosť i estetika

Mať garniže bolo kedysi samozrejmosťou, dnes ich však už nenájdeme v každom dome, na každom okne. Pritom sú skvelým pomocníkom na uchytenie závesov či záclon, ktoré dokážu vytvoriť celkovú atmosféru v každom domove. 

Sú to práve doplnky, ktoré vedia spraviť veľmi veľa a úplne zmeniť charakter miestnosti. Medzi takéto doplnky patrí napríklad koberec, váza, zrkadlo aj spomínaná garniža. Pri garnižach viete veľmi dobre kombinovať ich funkčnosť s estetikou. Aj vďaka závesom môžete nazvať dom domovom. 

Aké garniže zvoliť? 

Drevené garniže – pekné, nenápadné drevené modely sa hodia do každej miestnosti, ktorá je zariadená do vidieckeho či provence štýlu. Veľmi sa hodia k stenám bledej farby, následne aj k bledým závesom. 

Kovové garniže – uprednostňujete moderný a minimalistický štýl? Potom sú čierne kovové garniže na závesy ako stvorené pre vás. Práve tieto jednotyčové alebo dvojtyčové modely sa hodia aj k tmavším závesom. Vhodné sú aj do kancelárií, kde pôsobia elegantným a luxusným dojmom.

Plastové garniže – sú vhodné do všetkých priestorov, kde potrebujete často upratovať. Sú najjednoduchšie na vyčistenie od prípadných nečistôt. Zoženiete ich v rôznych farbách. 

Okrem štandardných modelov, ktoré sú určené na inštaláciu do steny, nájdete v ponuke aj stropné garniže. Môžeme ich považovať za decentnejšie, nie sú totiž tak nápadné. Využijete ich v domácnostiach, ale aj v obchodných priestoroch. Napríklad tam, kde chcete vyčleniť dve samostatné časti a potrebujete predel. Rovnako viete vytvoriť malý sklad, ktorý prekryjete závesom, ktorý bude visieť vďaka garniži zo stropu. 

Skúste dať garnižam opäť šancu! Vďaka nim si môžete zavesiť nielen na okná závesy, ktoré spríjemnia celý interiér. 

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.