3 sexuálne polohy pre maximálne vzrušenie

Napriek tomu, že sa o ňom veľa nehovorí, sex zohráva v partnerskom živote obrovskú úlohu. Okrem iného, je vzácnym korením každého vzťahu a zároveň spôsobom príjemného uvoľnenia. Vplyvom rôznych faktorov sa však táto činnosť po určitej dobe stáva medzi partnermi nudnou a stereotypnou, čo spôsobuje problémy. Napriek tomu existuje riešenie. Ak chcete do svojho milostného života vniesť trochu zábavy a vzrušenia, stačí vyskúšať nové sexuálne polohy.

Zmena sexuálnej polohy môže váš intímny život spestriť, lepšie stimulovať rôzne časti tela a pomôcť ľahšie dosiahnuť orgazmus. Pokračujte v čítaní a zistite, ktoré 3 sexuálne polohy vás vynesú do výšin.

Poloha kovbojka

Sexuálna poloha kovbojka je jednou z najobľúbenejších a pomerne jednoduchých techník na stimuláciu klitorisu, zvýšenie rozkoše a vzrušenia. Muž si v tomto prípade ľahne na chrbát a žena na neho nasadne, otočená tvárou k nemu. Poloha je výhodná v tom, že umožňuje partnerke nastaviť si vlastný rytmus a hĺbku vniknutia, ktorou sa v konečnom dôsledku dosahuje aj väčšie vzrušenie.

Poloha je príjemná aj pri hlbokom prieniku, pretože žena má väčšiu kontrolu nad vlastným potešením. Muž sa zase môže pohodlne oprieť a uvoľniť, takže je vo svojej podstate zvolená sexuálna „technika“ príjemná pre oboch partnerov.

Poloha sa dá praktizovať takmer kdekoľvek. Veľmi pohodlná je nielen v posteli, ale napríklad aj na pohovke alebo v kresle. Menším problémom zostáva možno väčšia potreba aktivity zo strany ženy. Ruku k dielu však môže priložiť aj partner tým, že sa bude venovať napríklad prsiam partnerky.

Doggie style alebo poloha na psíka

Medzi veľmi obľúbenú sexuálnu polohu, ktorá dokáže priniesť maximálne vzrušenie, patrí aj „Doggie style“. Poloha je ideálna na pomalé aj rýchle prirážanie a jej výhodou je hlbší prienik. Treba však dávať pozor, pretože pre citlivejšie ženy môže byť prienik až príliš hlboký a bez možnej kontroly.

Pri polohe „na psíka“ sa dá žena na všetky štyri a muž si kľakne tesne za ňu. Žena sa môže rukami, lakťami alebo hrudníkom oprieť o vankúš alebo posteľ a tlačiť sa na partnera, pričom mu umožňuje prirážať. Muž môže zároveň držať ženu za boky a užívať si, že je v tejto polohe aktívnejší a má na dosah všetky dôležité partie svojej polovičky.

Poloha libido

Aj keď môže mať každý z partnerov odlišné túžby, táto poloha bude príjemná pre oboch. Dokonca aj pre ženy, ktoré majú z nových vecí strach. Dôvod? Muž leží v tejto polohe na chrbte so vzpriamenými nohami, na ktoré sa žena posadí otočená chrbtom k nemu. Nohy partnerky zostávajú mierne ohnuté v kolenách a vedľa seba. Ruky má natiahnuté až ku končekom prstov a vytvára tak pohybovú dynamiku. Ruky partnera majú, naopak, slobodu a môžu sa zameriavať na ostatné časti tela partnerky, čím zvyšuje jej aj svoje vlastné potešenie.

Ďalšie spôsoby, ako zvýšiť vzrušenie

Okrem rôznych sexuálnych polôh existuje viacero iných možností, ako zvýšiť vzrušenie a oživiť sexuálny život. Pre mnohé páry možno znamená ich použitie v praxi prekročenie osobných hraníc a prekonanie vlastného ostychu. Maximálne vzrušenie, ktoré je možné touto cestou dosiahnuť, však za ten pokus rozhodne stojí.

obrazok 2
Zdroj foto: Vasilyev Alexandr / Shutterstock.com

Erotické pomôcky

Erotické pomôcky sú skvelý a jednoduchý spôsob, ako okoreniť intímny život a vniesť do vzťahu vášeň. Párom aj jedincom prinášajú vhodne zvolené erotické pomôcky nové zážitky, zábavu a, samozrejme, prehĺbenie sexuálneho zážitku.

Ich ponuka je naozaj široká, takže si vyberie každý, kto má záujem skúsiť niečo nové. K najpopulárnejším hračkám tohto druhu patria vibrátory, venušine guličky, rôzne stimulátory či vibračné krúžky. Dostupné sú napríklad aj kondómy s vrúbkovaním.

Dôležité je, že správne zvolené erotické pomôcky pomáhajú zvyšovať vaše sebavedomie v sexuálnej sfére. Znalosť vlastnej sexuality je tiež dôležitá aj pri vzťahu s partnerom či partnerkou, pretože budete dokonale poznať svoje telo a jeho potreby. Kvalitnejší a uspokojivejší intímny život samozrejme zlepšuje aj ostatné oblasti partnerského vzťahu, takže dôvodov na vyskúšanie erotických pomôcok je viac než dosť.

Vibrátory

Vibrátor je asi najobľúbenejšia erotická pomôcka, s ktorou si možno užiť veľa zábavy s partnerom alebo bez neho. Vo všeobecnosti je vibrátor navrhnutý tak, aby dokázal stimulovať rôzne intímne partie tela a prinášal maximálne vzrušenie. Aj v tomto prípade je ponuka široká, takže okrem klasických modelov si môžete zadovážiť aj vibrátory na bod G, análne, masážne alebo párové vibrátory, či modely s výbežkom na klitoris.

Z toho vyplýva, že vibrátor je vynikajúcou erotickou pomôckou, ktorá vám môže pomôcť v rôznych situáciách. Okrem stimulácie intímnych častí tela sa dá využiť aj pri erotickej masáži a relaxácii svalov v oblasti panvy. V niektorých prípadoch dokonca dokáže správne zvolený vibrátor zmierniť symptómy sexuálnej dysfunkcie u partnera.

Afrodiziakum

Afrodiziakum je prostriedok pre zvýšenie sexuálnej túžby, ktorý sa v bežnom živote využíva od nepamäti.

Medzi najznámejšie afrodiziaká patrí napríklad L-Arginín, kotvičník zemný, maca, ženšen alebo ashwagandha. L-Arginín je aminokyselina, ktorá podporuje cirkuláciu krvi, kotvičník má zasa vplyv na produkciu hormónov, prispieva k normálnej tvorbe testosterónu u mužov a estrogénu u žien.

Maca môže priaznivo prispievať k normálnej sexuálnej aktivite a erekcii, zvyšovať sexuálnu túžbu, podporovať libido a zvyšovať plodnosť u mužov. Ženšen je známa tradičná čínska bylina, obsahujúca látky zvyšujúce nielen sexuálnu túžbu a výkonnosť, ale aj celkovú vitalitu a energiu.

Indický ženšen – ashwagandha – obsahuje látky, ktoré môžu prispievať k tvorbe väčšieho množstva spermií a pomáhať znižovať stres.

Okrem doplnkov výživy s obsahom týchto látok pôsobia ako afrodiziakum aj niektoré potraviny. Najznámejšie afrodiziaká sú napríklad čokoláda, zázvor či ustrice.

Feromóny

Feromóny sú ďalší zaujímavý spôsob, ako prispieť k zvýšeniu sexuálnej príťažlivosti a vzrušeniu. Ide o chemické látky, ktoré majú schopnosť ovplyvniť správanie iného jedinca rovnakého druhu.

O feromónoch sa často hovorí v súvislosti so zvieracou ríšou, ktorá ich využíva najmä ako formu komunikácie. Avšak, aj keď nie sú názory vedcov na ich účinok zatiaľ jednoznačné, veľmi často ich používajú aj ľudia.

Dôvodom je, že ide o látky, ktoré majú, okrem iného, schopnosť vyvolať sexuálne vzrušenie, zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť vzájomné sympatie.

Spôsobov, ako zvýšiť sexuálnu príťažlivosť a užiť si v partnerskom zväzku maximálne vzrušenie existuje teda naozaj veľa. Zmena sexuálnej polohy v kombinácii s rôznymi erotickými pomôckami je však veľmi jednoduché a príjemné riešenie, ktoré sa oplatí vyskúšať.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.