Aké zdravotné benefity môže mať pravidelný sex?

O tom, že sex patrí k zdravému vzťahu, vás zrejme presviedčať nemusíme. Ale vedeli ste, že sex patrí aj k zdravému životu? Ako to myslíme? Pravidelný sex má totiž niekoľko zdravotných benefitov. Ktoré to sú?

Zbavenie sa bolesti

Hneď prvým benefitom „nahráme“ mužom, ktorých partnerky sa zvyknú pri odmietaní sexu vyhovárať na bolesti hlavy. „Liekom“ môže byť práve sexuálna stimulácia a netýka sa to len bolestí hlavy. Sex vám môže pomôcť aj pri bolestiach chrbta, nôh a tiež menštruačných bolestiach. Zásluhu na tom majú uvoľňujúce sa endorfíny.

Posilnenie kardiovaskulárneho systému

Aby sme však vzápätí potešili aj ženy, tak ďalší bod je hlavne pre nich. Sex môže mať pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém a vo väčšej miere by sa to malo týkať práve žien. Ak si teda chcete znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení, sexujte!

Treba však upozorniť, že ľudia s už diagnostikovanými srdcovými problémami by mali byť opatrní a ideálne konzultovať svoje sexuálne možnosti s lekárom. Obzvlášť to platí pre starších mužov, pre ktorých môže byť extrémne častý a intenzívny sex dokonca nebezpečný.

Zlepšenie spánku

Teraz vám dáme jednu otázku: čo podľa vás zlepšuje spánok? Kvalitnejšie matrace 160 x 200? Samozrejme, matrac má veľký vplyv na kvalitu spánku, ale povedať to môžeme aj o sexe. Okrem už spomínaných endorfínov sa pri sexe uvoľňuje aj dopamín, oxytocín a (v prípade dosiahnutia orgazmu) aj prolaktín. A hádate správne, všetko to môže mať pozitívny vplyv na kvalitu vášho spánku.

Zníženie miery stresu

Endorfíny a oxytocín tiež navodzujú pocit pohody. Čo to znamená? Sex vám môže pomôcť so znižovaním miery stresu. Prispieva k tomu aj skutočnosť, že intímne „zážitky“ znižujú hladinu kortizolu. Ak je teda na vás v poslednej dobe všetkého veľa, zamierte do dobrého sexshopu a spravte „nákup na večer“. Alebo sa na seba s vašou polovičkou rovno „vrhnete“?

Spaľovanie kalórií

V súvislosti so sexom je tiež dobré poznamenať, že ide o pohyb. A pohyb predsa človeku prospieva. Iste, množstvo spálených kalórií pri sexe nie je také veľké, aby ste sa mohli „presexovať“ k dokonalej postave, ale ak chcete navýšiť svoj energetický výdaj, je to nanajvýš príjemný spôsob, ako to docieliť. Samozrejme, čím intenzívnejší a „divokejší“ sex, tým (nielen) z tohto pohľadu lepšie.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.