3 aplikácie na chudnutie, ktoré vám pomôžu k vysnívanej postave

Nový rok je tu a s ním prichádza aj množstvo nových predsavzatí. Medzi tie najčastejšie patrí chudnutie alebo nastavenie zdravého životného štýlu. Ako ale začať a nepoľaviť? Skúste aplikácie na chudnutie.

Moderná doba ponúka mnoho možností, medzi ne patria samozrejme aj mobilné aplikácie, ktoré vám majú pomôcť s redukovaním hmotnosti. Ktoré z týchto chudnúcich aplikácií sú tie najlepšie? Objavte ich a konečne dosiahnite požadované výsledky.

Nový rok, nový začiatok

Kedy inokedy je tá najvhodnejšia doba na chudnutie, než práve v novom roku? S novoročným predsavzatím môžete sami seba dobre motivovať a začať hneď prvého januára. Ako na to? Ak chcete znovu získať kondičku, schudnúť prebytočný tuk a vypracovať telo spolu s novými návykmi k zdravému stravovaniu, chce to veľkú dávku motivácie a disciplínu.

Aby ste našli tú správnu disciplínu, najvhodnejším variantom je mať vedľa seba niekoho, kto vás bude neustále strážiť a pripomínať naplánované cvičenie alebo zjedené jedlo. Ak nechcete do vášho rodinného rozpočtu pridať výdavky za osobného trénera alebo výživového poradcu, ale zároveň cítite malú dávku disciplíny v sebe, je čas na moderný a lacný variant.

Aplikácie sú trendy

Medzi moderný a zároveň lacný variant, ktorý vám ukáže, ako si v chudnutí vediete, patrí práve mobilná aplikácia. Na trhu alebo voľne na stiahnutie nájdete mnoho druhov aplikácií, je len na vás, ktorú z nich vyberiete. Niektoré z nich sú prispôsobené iba na cvičebný plán, iné ponúkajú kombináciu cvičení a stráženie denného príjmu kalórií. Záleží teda len na vás, ako si svoje chudnúce predsavzatie nastavíte.

Jedno upozornenie nestačí

Hoci vám mobilné aplikácie na chudnutie môžu skutočne pomôcť s redukciou váhy, rovnako tak sa môžete naučiť ignorovať ich upozornenie na čas cvičenia alebo skrátka prestanete zadávať prijaté kalórie do jedálnička. Aby sa taký krach nestal, je dobré si motiváciu ešte trochu poistiť.

Najlepším variantom je nájsť si niekoho v blízkom okolí, kto do toho pôjde s vami. Skúste napríklad vašu najlepšiu kamarátku, manžela alebo kolegyňu v práci. Vďaka druhému „parťákovi na chudnutie“ sa budete o to viac snažiť a nebudete chcieť priznať porážku. Takáto motivácia už skutočne stojí za to – a váš vysnívaný cieľ je o to viac na dosah.

Výhody aplikácií na chudnutie:

  • väčšina z nich je na stiahnutie zadarmo,
  • môžete si chudnúci program nastaviť podľa seba,
  • nemusíte utrácať za diétne kupované jedlá, všetko si riadite sami,
  • máte výsledky chudnutia neustále na očiach,
  • upozornenia vám pripomenú každý krok.
najlepšie aplikácie na chudnutie
Zdroj foto: asiandelight / Adobestock.com

Kalorické tabuľky

Mobilná aplikácia s názvom Kalorické tabuľky je možno tá najviac obľúbená zo všetkých chudnúcich aplikácií v Slovenskej republike. Vďaka tejto aplikácii totiž uvidíte prehľadne každú kalóriu, ktorú za deň zjete. Po stiahnutí si do profilu nastavíte výšku aj hmotnosť, váš cieľ a denný kalorický príjem.

Potom už len stačí každý deň zadať jedlo, ktoré ste zjedli na raňajky, desiatu, obed aj večeru. V zozname jedál nájdete veľké množstvo druhov, preto nemusíte sami zadávať žiadne kalorické hodnoty pokrmov, všetko urobí aplikácia za vás. Vďaka tomu uvidíte každý deň, koľko ste prijali tukov, bielkovín, sacharidov aj vlákniny. Navyše môžete zadávať aj športovú činnosť, ktorá vám kalorický príjem automaticky zníži.

Body24

Aplikácia Body24 je skvelá v tom, že vám poradí s jedálničkom šitým presne vám na mieru. Stačí zadať vaše údaje o výške aj váhe – a hneď vám vybehne jedálniček na každý deň spolu s jednoduchými receptami. Rýchle a jednoduché recepty sú z bežných ingrediencií, aplikácia vám bude navyše strážiť aj pitný režim. Túto aplikáciu si mnoho užívateľov skutočne pochvaľuje, výsledky sa totiž takmer pri každom dostavujú.

Daily Workouts

Najviac obľúbená aplikácia na chudnutie pomocou cvičenia. Chcete cvičiť a chýba vám motivácia spolu s dobrými cvikmi? V tejto aplikácii nájdete mnoho nápadov na cvičenie spolu so skvelými videami. Môžete tak každý deň posilňovať časť tela, na ktorú sa práve cítite. V Daily Workouts nájdete videá na cvičenie nôh, rúk, brucha i zadku.

Zdroj: insider.com


Ďalšie články, ktoré by Vás mohli zaujímať

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.