Bardejov a Bardejovské kúpele ako ideálne miesto na dovolenku na Slovensku

Kúpeľná turistika sa teší popularite aj na Slovensku. Medzi najviac navštevované kúpele patria tie na východe Slovenska v Bardejove.

Slováci necestujú radi len do zahraničia. Hlavne v rámci našej krajiny často navštívia miesta, kde si môžu dopriať určité zdravotné procedúry. Medzi špičku kúpeľníctva sa radia napríklad Bardejovské kúpele.

Bardejovské kúpele pomáhajú už stáročia

Ak ste sa rozhodli stráviť určitý čas aj v priestoroch, kde môžete získať aj zdravotné benefity, nemali by ste minúť Bardejov. Ubytovanie v Bardejovských kúpeľoch je už dlhodobo mimoriadne populárne. Ide o balneologické aj klimatické kúpeľné miesto s profesionálnou úrovňou svojich služieb,. Vo voľnom čase sa môžete vybrať aj na turistiku po okolitej krásnej prírode, napríklad v rámci masívu Magury. A komu by mal najviac pomôcť tento pobyt? Spomeňme napríklad pacientov s nervovými, indikovanými onkologickými a ženskými problémami, chorobami tráviaceho, pohybového a obehového ústrojenstva, netuberkulóznymi chorobami dýchacích ciest, obličkových alebo močových ciest, chorobami z povolania či poruchami látkovej výmeny.

Toto miesto dýcha históriou. Tá v rámci kúpeľ siaha až do 13. storočia. Slávu im prinieslo objavenie liečivých prameňov, vďaka ktorým sa tu mohli po stáročia dať zdravotne do poriadku mnohé slávne osobnosti. V súčasnosti tak môžu činiť aj bežní ľudia. Je len na vás, či vyskúšate pitnú kúru minerálnymi vodami prameňov Herkules, Alexander, Alžbeta, Lekársky, Napoleón, Hlavný alebo Klára. Odborníci odporúčajú aj uhličité terapie , skvelé účinky prináša fytoterapia, lymfodrenáž, dietoterapia či oxygenterapia. A čo tak saunový svet, Beauty Studo či Wellness spa? Rodiny s deťmi poteší vodný svet s detským bazénom s viacerými atrakciami. Nie len pre plavcov je pripravený kľudový a veľký rekreačný bazén s protiprúdom.

Voľný môžete stráviť aj v kúpeľnom parku. Areál kúpeľov prináša tenisové kurty či halu alebo letné kúpalisko. Akými bonusom je kyslíková dráha a miniaturgolf. Určite nezabudnete ani na prechádzky v rámci tohto parku po upravených trávnikoch a širokých chodníkov s množstvom zelene, stromov a vysadených kvetov. Lavičky pri mostíkoch sú ako stvorené pre romantické posedenie alebo čítanie knihy. Nezabúdajme ani na samotne mesto Bardejov.

Bardejov, slovenský klenot, ktorý ocenilo aj UNESCO

Dovolenka na Slovensku by nemala byť strávená bez návštevy tohto krásneho mesta. Jeho pýchou je historické námestie, kde nájdete množstvo obchodíkov či kaviarničiek. Nie len deti určite zaujme spievajúca fontána. Ak patríte medzi fanúšikov histórie, len ťažko v širokom okolí nájdete ideálnejšie miesto. Určite nevynechajte návštevu Múzea ľudovej architektúry Bardejov, Baziliku sv. Egídia, Múzeum šarišskej dediny alebo Kalváriu. Výlet si môžete spraviť aj v rámci Dreveného kostolíka v Hervartove či na Zborovský hrad. Krásna príroda na vás čaká v Regetovskom rašelinisku alebo na Rozhľadni pri kráľovej studni. A čo v zime? Lyžiarov potešia svahy lyžiarskych stredísk v Regetovke a Fričkovciach.

Mesto Bardejov je známe aj tým, že sa jeho historické jadro spolu s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium dostalo až do UNESCO. Išlo teda o štvrtú lokalitu kultúrneho dedičstva na Slovensku zapísanou do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Táto organizácia ocenila hodnotu napríklad Baziliky minor sv. Egídia, meštianske domy s trhovým námestím v barokovom a renesančnom slohu či mestskú radnicu.

Ubytovanie môžete vyriešiť viacerými spôsobmi. Odporúčame vám navštíviť web ubytovanie Bardejov, kde je k dispozícii množstvo zaujímavých ponúk. Uistite sa, že to na procedúry či za záujmovými aktivitami nebudete mať zbytočne ďaleko.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.