4 chyby, ktorým by ste sa mali vyhnúť pri kúpe záhradného nábytku 

Máte chuť kúpiť si nový záhradný nábytok už len pri pozeraní sa na pekne zariadený exteriér v katalógoch? Poďme sa teda tento rok skutočne postarať o to, aby záhrada vyzerala dobre, a aby sme v nej radi trávili svoj čas. Pred tým, než sa pustíte do nakupovania, máme pre vás pripravených niekoľko tipov. 

Prezeráte si nový záhradný nábytok? Rôzne zaujímavé tvary, nezvyčajné veľkosti, štýly či materiály – čaká vás naozaj bohatá ponuka. Ešte pred kúpou by ste však mali venovať pozornosť tomu, že nie všetko z dostupného sortimentu je vhodné práve do vašej záhrady.Viete, ktorých chýb by ste sa mali pri výbere vyvarovať?

1. Nepozeráte sa na kvalitu 

Záhradný nábytok je častokrát vystavený rôznym vonkajším vplyvom, napríklad vlhku alebo silnému vetru. Nekvalitné spracovanie spôsobí, že sa váš nábytok pokazí alebo stratí farbu. Pozorne si teda prečítajte, z čoho je nábytok zložený. Ak je napríklad celý zošitý z látky, počas daždivej jari vám veľmi neposlúži. 

2. Vyvyšujete estetiku nad praktickosťou 

Zlákal aj vás pekný dizajn a zabudli ste zohľadniť praktickú funkciu? Ak si napríklad vyberiete luxusne vyzerajúci sklenený stôl, mali by ste už vopred rátať s tým, že ho musíte mať neustále pod strechou. Nech už máte teda akékoľvek preferencie, pred výberom záhradného nábytku myslite aj na účel využitia. Rovnako netreba zabúdať aj na to, koľko času vám zaberie jeho údržba.

3. Zabúdate zohľadniť uskladnenie 

Aj nábytok, ktorý máte pod strechou by ste počas zimy mali odložiť niekde dovnútra. Silný mráz a chlad môže spôsobiť poškodenie povrchovej štruktúry dreva. Problém nastane, ak počas zasneženého dňa zistíte, že veľké lavice nemáte kam odložiť. Či sa obzeráte po nadrozmerných kusoch, alebo vás zlákal miniatúrny záhradný set, premyslite si miesto, kam počas zimy nábytok uložíte.

4. Ignorujete štýl, ktorý už máte doma zavedený 

Plánujete dokúpiť len záhradnú hojdačku? V takom prípade si vyberte vhodnú farbu – takú, ktorá sa bude hodiť k zvyšným kúskom. Pre niekoho ide možno o detail, no farebne zladená záhrada vyzerá skvelo a ľudia sa v nej cítia príjemne. Myslite teda aj na to, aby ste nový záhradný nábytok vyberali v štýle, v ktorom už niektoré kúsky doma máte. 

Chcete si prezrieť, aké sú vaše možnosti? Navštívte Novynabytok.sk

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.