Chystáte sa na dovolenku na konci leta? Vieme, na čo nesmiete zabudnúť

Slnečné lúče pomaly strácajú na intenzite a spoločne s tým v nás rastie neodolateľná túžba stráviť v ich teplej žiare aspoň o pár dní navyše. Pokiaľ máte v pláne tejto túžbe podľahnúť a vyraziť ešte na pár dní k moru, máme pre vás zoznam vecí, na ktoré nesmiete zabudnúť.

Bez plaviek to nejde

Samozrejme, že hlavným kúskom oblečenia pre dovolenku pri mori sú plavky. Pri výbere nového modelu dámskych plaviek môžete vyberať medzi rôznymi farbami aj strihmi – jednodielnymi alebo dvojdielnymi plavkami, obľúbenými bikinami alebo aj praktickými tankinami. Keď si nebudete vedieť vybrať, aký strih by vám pristal najviac, zamerajte sa na to, aký typ postavy máte. Vďaka tomu si perfektne vyberiete model, ktorý zakryje ľahké nedostatky a umocní prednosti. Ako to funguje?

Pokiaľ máte typ postáv trojuholník – teda menšie ramená, dekolt, a naopak väčšie boky, siahnite po plavkách s výrazným vrchným dielom so zaväzovaním za krkom a nenápadnejším spodkom. U typu obrátený trojuholník si zaobstarajte naopak model s výrazným spodným dielom.

Ženy s typom postavy jablko majú širšiu hornú polovicu tela – širšie ramená, trup a nedefinovaný pás. Pokiaľ medzi také ženy patríte, kúpte si tankiny alebo monokiny. Parádu urobia aj vykrojené jednodielne plavky alebo aj zoštíhľujúce modely.

2
Zdroj foto: Astratex.sk

Väčšie prsia, plnší zadoček a úzky pás? Presne tak vyzerá typ postavy presýpacej hodiny . Pokiaľ sa touto postavou pýšite, pristanú vám takmer akékoľvek plavky. Skúste sa odviazať a kúpte si bikiny alebo plavky bez ramienok.

Pre športovkyne, ktoré majú vypracovanú atletickú postavu sa hodia plavky s vystuženým vrchným dielom, spodný diel so zaväzovaním na bokoch alebo vykrojené bikiny.

Vylaďte outfit doplnky na pláž

Plavky nie sú všetko. Aby vám to pristalo na pláži aj v hotelovom bare, musíte nechať doplnky robiť  ich kúzlo. Slnečné okuliare, klobúk či šatka vás ochránia pred prílišným slnkom a dodajú vám štýlový vzhľad. Nezabudnite tiež na opaľovací krém s dostatočným faktorom ochrany pred slnečným žiarením. Parea môžete ľahko prehodiť cez plavky, pokiaľ sa chcete ochrániť pred slnečnými lúčmi aj nechcenými pohľadmi okolia a prídu vhod pri prechádzkach po pláži alebo návšteve baru. Plážové šaty sú skvelým kúskom, ktorý si oblečiete cez plavky, vytvoríte si tak nový outfit a budete môcť rovno z pláže zamieriť do reštaurácie na večeru či večernú prechádzku.

Aj pri vode so štýlom

Kvalitné uteráky a osušky sú úplným must-have na každej dovolenke pri vode. Nielenže vám umožní osušiť sa po kúpaní, ale taktiež si na nich môžete pohodlne ľahnúť na pláži a relaxovať. Majte na pamäti, že každá správna plážová osuška by mala mať rovnaké vlastnosti ako tá klasická, a navyše by mala byť priestrannejšia. Najvhodnejšími kúskami k vode sú osušky, ktoré sú vyrobené zo 100% bavlny. Prečo? Sú mäkké a príjemné na dotyk, čo oceníte napríklad vo chvíli, keď sa spálite na slniečku a budete potrebovať extra jemnú starostlivosť. 

4
Zdroj foto: Astratex.sk
Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.