Doprajte si wellness v pokoji domova

Wellness má povesť úplného luxusu. Rozmaznávanie sa. Starostlivosť o seba samotnú, ktorá ale stojí peniaze a samozrejme aj jeden z našich najcennejších zdrojov. Čas. Starostlivosť o svoj wellbeing sa však môžete venovať aj s minimom času a investícií. S našimi tipmi si doprajete dokonalý relax aj v pohodlí domova.

Doprajte si wellness vo vani aj v sprchovacom kúte

S predstavou domáceho wellness je najviac spojený odpočinok vo vani. Bublinky, teplá voda, pohár dobrého vína a možno aj nejaké to zobanie. Ale nie každý vaňu má alebo si dokáže pobyt v teplej vode užiť. To nevadí.

Pocit dokonalého odpočinku a uvoľnenia si môžete užiť pokojne aj v sprche.

Aromaterapeutická vôňa vám navodí taký pocit, ktorý si prajete

Vôňa na nás pôsobí priamo magicky. Čuch je zmysel, ktorý v nás dokáže vyvolať najsilnejšie emócie a preniesť nás do najútlejšieho detstva. Aromaterapia navyše dokáže tiež pracovať s našou produktivitou, stresom a celkovo vedomím.

Doprajte si prostredníctvom aromadifuzéra v sprche vône, ktoré vo vás vyvolajú pocit hlbokého odpočinku, ktorý vám pripomenie pocity relaxačnej masáže a skutočného uvoľnenia.

Užite si dlhú sprchu plnú sebastarostlivosti

Nezabudnite na peeling – či už kefou alebo voňavým peelingovým prostriedkom. Vystavte sa kvapkám vody a užívajte si prítomný okamih, v ktorom nemusíte nič iné ako odpočívať a nechať sa rozmaznávať teplým prúdom. Doprajte si masáž nôh a potom sa zabaľte do voňavej osušky.

Nezabudnite samozrejme ani na svoj obľúbený telový krém. Doprajte si skutočne to, po čom vaše telo aj hlava túžia – dokonalé ošetrovanie sa aj odpočinok.

Zatiahnite závesy, doprajte si dobré jedlo, lahodné pitie a obľúbenú knihu alebo film

Máte pre seba chvíľu aj večer? Urobte si (alebo objednajte) svoje obľúbené jedlo a venujte mu pozornosť. Skúste sa aspoň raz venovať naozaj iba jedlu samotnému. Zapáľte si sviečku, možno si pustite svoju obľúbenú hudbu a každé sústo si naplno vychutnajte. Uvidíte, o koľko lahodnejšie a príjemnejšie zážitok taká večera bude.

No a potom už je čas len na pokoj. Zababušte sa do pohodlnej, ideálne mikroplyšovej deky, ktorá očarí vaše zmysly, dajte si svoj obľúbený nápoj a ponorte sa do príbehov, ktoré vás unesú na vlne romantiky a dobrodružstva.

Uvidíte, že ďalší deň budete taká spokojná, že vás okolie možno ani nespozná.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.