Oplatí sa mať granitový drez v kuchyni? 

Pri stavbe alebo prestavbe kuchyne sa všetci snažia vyberať nábytok a iné kúsky tak, aby vydržali čo najdlhšie, boli cenovo výhodné a vyzerali esteticky. Platí to aj v súvislosti s kuchynským drezom. V dnešnom článku sa dozviete viac o tom, či sa oplatí investovať do granitového modelu. 

Granitový kuchynský drez, inými slovami kameninový, v sebe spája veľa praktických výhod a nadčasovú estetiku. Prečo sa oplatí mať granitový drez? 

Jednoduché čistenie 

Granitové drezy sú naozaj nenáročné na údržbu. Povrch sa dá jednoducho umyť len s použitím čistiaceho prostriedku. Ak chcete predísť vzniku škvŕn po saponáte, drez po každom použití krátko opláchnite. 

Sú odolné aj voči vyšším teplotám

Ak potrebujete vyliať horúcu vodu z cestovín do umývadla, nemusíte sa báť, že by to granitový drez nezvládol. Je dokázané, že ho nepoškodí ani položenie horúceho hrnca priamo na povrch drezu. 

Granit má dlhú životnosť 

Hľadáte drez, ktorý vám vydrží celé roky? Potom sa spoľahnite na kameninový drez, ktorý je vďaka svojej štruktúre naozaj odolný. Na rozdiel od keramického drezu mu neublížia ani ťažšie predmety. Po rokoch používania bude stále vyzerať ako nový, čo sa nedá povedať napríklad o nerezovom dreze. 

Mimoriadne odolné sú takzvané silgranitové drezy, na ktorých nevidno ani škrabance po krájaní. Zaujal vás tento typ? V tom prípade stavte na kuchynský drez značky Blanco.  

Je cenovo dostupný. 

Na rozdiel od iných drezov, tento je cenovo dostupný pre všetkých. Samozrejme, záleží od tvaru a veľkosti, vo všeobecnosti však tieto drezy patria medzi tie lacnejšie. 

Bonusovou výhodou je práve obrovský výber rôznych dizajnov, tvarov a farieb, vďaka čomu si môžete splniť svoj sen o peknej a čistej kuchyni. 

Presvedčil vás granitový drez? 

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.