Kettlebell – vyskúšajte jednoduché kettlebell cviky pre ženy aj mužov 

Kettlebell je cvičebnou pomôckou, ktorá vám svojim vzhľadom môže pripomínať skôr delovú guľu s madlom. Náročnosť cvikov s kettlebellom závisí od hmotnosti, ktorú si zvolíte.

Čo je kettlebell?

Kettlebell je posilňovacia pomôcka do posilňovne a na domáce cvičenie. Ide o ruský nástroj, ktorý vám pri cvikoch pomôže zapojiť svaly všetkých častí tela. Vzhľadom pripomína delovú guľu s madlom. Cenovo je dostupný a je možné ho kúpiť aj v bežných športových obchodoch.

V poslednej dobe sa kettlebell teší veľkej obľube, môžete si totiž túto pomôcku zaobstarať domov a obohatiť tak svoju domácu posilňovňu. A hodí sa aj na cesty. Aké cviky s kettlebell sú pre začiatok najvhodnejšie?

Akú záťaž kettlebell zvoliť 

Pokiaľ s cvičením s kettlebell ešte len začínate zvoľte radšej 2 kg, 4 kg alebo 6 kg kettlebell, podľa toho ako ste zvyknutí na záťaž. Nižšie záťaže odporúčame aj pre ženy. Ak ste už skúsenejší v cvičení a technike jednotlivých cvikov, môžete skúsiť aj 10 kg kettlebell, prípadne 12 kg alebo 16 kg. Väčšie záťaže ako je 20 kg, poprípade 32 kg je výzvou pre skúsenejších ľudí, ktorí posilňujú už dlhšiu dobu.

Zdroj foto: Day Of Victory Studio / Shutterstock.com

Cviky s kettlebell

Začnite s kettlebell workout – tieto 3 cviky zvládne aj začiatočník. 

Drepy s kettlebell

Drepy samy o sebe patria medzi najúčinnejšie cviky, keď si ale pri vykonávaní cviku vezmete do rúk ešte Kettlebell, budú oveľa efektívnejšie.

  1. Pomôcku si vezmite do rúk a držte ju v úrovni hrudníka.
  2. Nohy rozkročte zhruba v šírke svojej panvi a hrudník pritom držte vo vzpriamenej polohe.
  3. Potom vykonajte samotný drep a pritom sa zadok snažte tlačiť dozadu.
  4. Stiahnuté by pritom po celý čas mali byť nielen zadok, ale aj stehenné svaly a bruško.
Zdroj foto: Fusso_pics/Shutterstock.com

Výpady vpred

Výpady tiež patria medzi cviky, ktorými formujeme postavu a navyše sa dajú vykonávať kedykoľvek v pohodlí domova. V tomto prípade si ale do rúk vezmite Kettlebell. Môžete mať v každej ruke jeden alebo cvičte len s jedným, to je na vás.

Pokiaľ máte len jeden Kettlebell, držte ho v pravej ruke a urobte výpad dopredu ľavou nohou. Strany potom vymeňte. Pri vykonávaní výpadov sa snažte stáť čo najviac vzpriamene a robte cvik čo najviac do hĺbky. Koleno by sa malo dostať najbližšie k zemi, ako to len ide.

Kettlebell swing

Jednoduchým cvikom na začiatok je aj hojdanie. Tento cvik sa nazýva aj Kettlebell swing.

  1. Pomôcku nechajte na zemi a postavte sa pred ňu. Vzdialenosť by mala byť asi 30 centimetrov.
  2. Mierne sa rozkročte a zo zeme vezmite oboma rukami kettlebell, ktorý zhupnite medzi stehnami, a vymrštite ho až hore do vzpriamenej polohy tela.
  3. Opakovať môžete niekoľkokrát, posilňovať pritom budete takmer celé telo.
Zdroj foto: nelic / Shutterstock.com

S Kettlebellom vás cvičenie určite bude baviť, hlavne ale bude váš tréning ešte efektívnejší.

Zdroj: coachmag.co.uk

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.