Last minute dovolenka ponúka viac ako možnosť ušetriť

Nepatríte k tým, ktorí si dovolenku plánujú niekoľko týždňov vopred? Má to svoje výhody, pretože počkať si na vhodný typ a termín príjemnej dovolenky sa vyplatí z viacerých dôvodov.  Za nižšiu cenu si budete môcť užívať pobyt v hoteli s polpenziou alebo all inclusive, pričom vybrať  si môžete z mnohých luxusných exotických destinácií. 

Last minute dovolenka aj pre celú rodinu

Dobrý last minute môže lákať nielen ponukou za nižšiu cenu. Pri kúpe dovolenky na poslednú chvíľu máte garantovaný celý balík služieb. Pri výbere však vopred myslite na to, že sa jedná o dopredaj voľných ubytovacích kapacít, preto môžete mať menší výber konkrétnej destinácie alebo hotela. 

Presný dátum cesty sa dozviete až pár dní pred odchodom, čo môže byť zároveň výhodou — je menšia šanca, že sa niečo vo vašich plánoch ešte zmení. V last minute portfóliu môžete tiež nájsť vynikajúce ponuky pre celú rodinu.

Dovolenka na Cypre

Južný Cyprus ponúka výber ubytovania v hotelových rezortoch, ktoré sa postarajú o dokonalé pohodlie počas celého pobytu. Kúpať sa budete na pieskových plážach alebo v hotelovom bazéne. Letné teploty medzi 33 a 37 °C a stále slnečné počasie sú zárukou príjemne strávených dní. Južný 

Cyprus je známy tiež kvalitou služieb, váš pobyt vám spestria rôzne atrakcie, vo vnútrozemí ostrova nájdete turistické a cyklistické trasy. Vydať sa môžete tiež za spoznávaním miestnej histórie.

Grécko a ostrovy lákajú nielen slnkom a morom

Slnečné počasie, upravené pláže, teplé more a mnoho možností športového vyžitia ponúka dovolenka v Grécku. Milovníci histórie by tu nemali vynechať návštevu starobylej Akropoly v Aténach. Vyhľadávaným miestom sú tiež kráľovské hrobky a zrúcaniny paláca a divadla vo Vergine, historické centrá miest Rhodos a Korfu. 

Počas svojho pobytu nezabudnite ochutnať miestne špeciality, ako sú jahňací alebo kozľací špíz souvlaki, pečivo so sezamom koulouri, vínne listy plnené ryžou mäsom a bylinkami dolmades, baklava a kvalitný grécky syr.

More aj bohatá história Španielska

Španielsko patrí medzi najviac navštevované krajiny sveta vyhľadávané nielen turistami z Európy. Na upravených plážach tohto prímorského štátu každoročne zaznieva zmes rôznych jazykov. Turisti sa môžu spoľahnúť na stále slnečné počasie, čakajú na nich upravené pláže a priezračné more. Popri kúpaní si môžete užívať potápanie, plavby na mori alebo sa venovať športovaniu. 

2
Zdroj foto: David_franklin/ stock.adobe.com

Navštíviť sa tu dajú známe historické pamiatky, z ktorých mnohé sú zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Jedinečnú atmosféru krajiny unikátnym spôsobom doplní ochutnávka tradičnej španielskej paelly, ktorá sa pripravuje z kuracieho a králičieho mäsa, ryže, olivového oleja a šafránu.

Egypt — krajina mora, púšte a bohatej histórie

Teploty, ktoré počas leta siahajú nad 40 °C, teplé more a kvalitné služby v hotelových rezortoch prilákajú ročne tisícky turistov aj do Egypta. Ak chcete patriť medzi nich, nezabudnite si vybrať vašu last minute dovolenku v niektorom z hotelov. Počas svojho pobytu môžete okrem kúpania a opaľovania na piesočnatých plážach Stredozemného alebo Červeného mora navštíviť mnoho zaujímavých miest. 

Ak máte radi dobrodružstvo, vyskúšajte jazdu na ťave do najväčšej púšte sveta Sahary. Vybrať sa môžete tiež džípom do beduínskej osady. Lákadlom Egypta sú tiež historické pamiatky na Staroveký Egypt, ako sú Cheopsova pyramída a Veľká sfinga v Gíze.

Last minute Turecko

Až 320 slnečných dní v roku, čisté more, upravené pláže a množstvo historických pamiatok prinášajú popularitu u turistov aj Turecku. Počas svojho pobytu sa môžete venovať plávaniu, šnorchlovaniu, vodným športom a vydať sa môžete aj na plavbu loďou alebo let balónom. Navštíviť sa tu dajú známe historické miesta, ako sú Rímsky chrám a kúpele v Ankare, vykopávky mesta Milétos a zrúcaniny starobylého mesta Efez alebo Trója.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.