Máte problém s hľadaním dočasných zamestnancov? Využite personálny leasing

Ako dlho trvá firmám na Slovensku, aby obsadili voľnú pracovnú pozíciu? Odpoveď na túto otázku je veľmi závislá od toho, o akú firmu a pracovnú pozíciu ide. Niektorým stačí zverejniť inzerát s pracovnou ponuku len na pár dní a hneď sa im prihlási veľké množstvo uchádzačov, medzi ktorými bez problémov nájdu nového kolegu.

Nájsť pracovníkov na konkrétnu dobu býva pre firmy jeden z najväčších problémov

Nie vo všetkých odvetviach je však situácia z pohľadu firiem taká ružová. O niektoré potrebné pracovné pozície je dlhodobo nízky záujem, prípadne je medzi uchádzačmi o zamestnanie nedostatok kvalifikovaných ľudí. Firmy, ktorých sa to týka, by vám vedeli porozprávať svoje. O to väčší problém pre firmu je ak potrebuje väčšie množstvo zamestnancov len sezónne, napríklad pri zvýšenom dopyte, či realizácii väčšej zákazky.

Väčšina ľudí totiž uprednostní dlhodobý pracovný pomer pred možnosťou sa zamestnať len na určitú dobu (aj keby to bola práca za výhodnejších podmienok). Možným riešením v takomto prípade je obrátiť sa na overenú agentúru dočasného zamestnávania, ktorá vám pomôže nájsť vhodných pracovníkov formou personálneho leasingu.

Získajte prístup k množstvu pracovníkov zo Slovenska aj z iných krajín

Jednou z výhod personálneho leasingu a hľadania zamestnancov prostredníctvom agentúry je, že tak získate prístup k veľkému množstvu pracovníkov, ktorých má agentúra vo svojej databáze. V prípade, že agentúra eviduje dostupných pracovníkov s adekvátnou kvalifikáciou, voľné pracovné pozície obsadíte prakticky okamžite.

A keď k tomu pridáte aj databázu pracovníkov z rôznych iných krajín sveta, zrazu máte násobne viac potenciálnych zamestnancov, čo ešte zefektívňuje obsadzovanie aj sezónnych pracovných pozícii. Mimochodom, práve v nábore zahraničných pracovníkov spočíva ďalšia výhoda hľadania zamestnancov cez agentúru.

Ak totižto nemáte so zamestnávaním cudzincov skúsenosti, môže ísť pre vás o príliš zložitý proces. Agentúra vám zamestnancov zo zahraničia zabezpečí tak, aby boli splnené všetky legislatívne náležitosti bez toho, aby ste s týmto procesom mali nejaké starosti.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.