Na koho Slováci najviac tipujú vo voľbách

Podľa prieskumov verejnej mienky a preferencií prezidentských kandidátov sú dlhodobými favoritmi v prvom kole volieb Peter Pellegrini a Ivan Korčok. Tento pohľad však nezdieľa obrovské množstvo tipujúcich, ktorí v stávkových kanceláriách vložili svoju dôveru do úplne iného kandidáta. Viete, o koho ide?

Tipovanie na prezidenta – kto vyhrá prezidentské voľby?

Ako už býva zvykom, stávkové kancelárie aj teraz prinášajú možnosť staviť si na víťaza prezidentských volieb. Do takýchto stávok sa často zapájajú aj ľudia, ktorí bežne nestávkujú, a tak sa zvyšuje záujem aj o kurzy na víťazov volieb.


Kurzovú ponuku na voľby zvyčajne vypisujú všetky slovenské stávkové kancelárie a inak tomu nie je ani teraz. Čo sa týka výšky kurzov, tie sú v jednotlivých stávkových kanceláriách veľmi podobné a sčasti odrážajú správanie samotných tipujúcich a sčasti aj aktuálne spoločenské a politické dianie na Slovensku.

Stávkové kancelárie však neprinášajú možnosť staviť si iba na víťaza volieb, ale napríklad aj na to, či bude prezident zvolený už v prvom kole. No a kurzy na prezidentské voľby sú vypísané aj na volebnú účasť, do akej pozície sa daný kandidát umiestni, alebo kto získa z vybranej dvojice viac hlasov.

Zaujímavosťou je, že tu nájdete nielen aktuálne kurzy na jednotlivých prezidentských kandidátov, ale nájdete tu aj informácie o tom, akú sumu si tipujúci stavili na daného kandidáta. No a hoci o volebných preferenciách informujú volebné prieskumy, v stávkových kanceláriách si môžete pozrieť, akú percentuálnu šancu na zvolenie majú prezidentskí kandidáti na základe správania tipujúcich.

Stávky na prezidenta SR – kurzy na Korčoka, Pellegriniho, Harabina a ďalších

Podľa kurzov slovenských stávkových kancelárií, a rovnako tak aj podľa volebných prieskumov, sú aktuálne, teda necelých 10 dní pred voľbami, horúcimi favoritmi na hlavu štátu Peter Pellegrini a Ivan Korčok. No týchto dvoch kandidátov sú preto kurzy v stávkových kanceláriách najnižšie. Aby sme to vyjadrili v číslach, momentálne je kurz na Petra Pellegriniho v stávkovej kancelárii Tipsport 1.49 a na Ivana Korčoka je to 2.60. Tretím najpravdepodobnejším víťazom volieb je podľa stávkovej kancelárie Tipsport Štefan Harabin s kurzom 179.00.

Na základe počtu stávok má Peter Pellegrini šancu na zvolenie 63,21 %, Ivan Korčok má podľa týchto údajov šance na výhru 36,23 %, no a to je výrazne nižšie číslo, ako to, ktoré sa uvádza vo volebných prieskumoch.

Celkom zaujímavý je pohľad na výšky stávok na jednotlivých kandidátov, pričom tu na plnej čiare vyhráva Štefan Harabin. Ten pred časom vyzval svojich voličov, aby si na jeho výhru vo voľbách stavili, no a očividne tak niektorí aj urobili. V Tisporte si naňho ľudia stavili spolu sumu až niečo vyše 245-tisíc eur. Práve vďaka množstvu stávok výrazne klesajú kurzy na Štefana Harabina. Na Petra Pellegriniho si ľudia stavili 175-tisíc eur a na Ivana Korčoka 119-tisíc eur.

Poďme sa ešte pozrieť na to, aké kurzy sú vypísané na ostatných prezidentských kandidátov. Kurz na Igora Matoviča je 4 275.00, za ním je Ján Kubiš s kurzom 4 995.00. Ostatní kandidáti na prezidenta, teda Andrej Danko, Milan Náhlik, Krisztián Forró, Patrik Dubovský, Róbert Švec a Marian Kotleba majú pridelený kurz 5 000.00.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.