Nájdite vo svojej obývačke miesto na knihy 

Knihomoli to dobre poznajú. Ešte nemajú prečítané všetky knihy, ktoré doma majú, a už nakúpia ďalšie. Problém vzniká, ak odrazu nie je doma dostatok miesta na všetky knihy. Potom sú v krabiciach na povale a padá na ne prach. V dnešnom článku vám preto poradíme, kde všade ich môžete poukladať. 

Budete prekvapení, keď zistíte, kde všade dokážete uložiť knihy – a to v jednej miestnosti. Pozrite si nasledujúce štyri tipy:

1. Knižnica nemusí byť len veľká 

Nemáte dostatok miesta na klasickú veľkú drevenú knižnicu? To vôbec neprekáža. Našťastie, dnes zoženiete aj malé a úzke knižnice, ktoré sa vám vojdú do rohov izby alebo na miesta medzi veľký nábytok. Knižnice zoženiete aj v rôznych iných tvaroch, stačí si len prezrieť sortiment, ktorý ponúkajú predajne a e-shopy s nábytkom. 

2. Využiť viete aj iný nábytok 

Máte v obývačke televízor? Využite praktický TV stolík. Nielenže budete mať miesto, kde položíte televízor, zároveň si nachystáte miesto aj pre ďalšie knihy, ktoré na seba môžete naukladať. Niektoré väčšie TV stolíky majú aj vlastné zásuvky či úložné boxy, čím získate ďalší extra priestor. 

3. Použite aj stenu 

Ak na zemi už nemáte žiadne voľné miesto na ďalší nábytok a chýba vám aj akýkoľvek nový úložný priestor, skúste steny. Na stenu viete zavesiť závesné regály alebo aspoň poličky. Podľa miesta, ktoré máte k dispozícii, si dokážete pekne navrhnúť šírku aj dĺžku poličiek. Práve na ňu si môžete uložiť vaše obľúbené knihy alebo výstavné kusy. 

Tip: Skúsiť môžete napríklad aj priestor nad dverami. 

4. Kreativite sa medze nekladú 

Máte doma staré knihy, ktoré už čítať nebudete? Môžu poslúžiť aj ako nohy malého stolíka. Poukladajte ich na seba, najlepšie na štyri rovnaké kôpky. Potrebovať budete ešte vrchnú časť, tú môže predstavovať napríklad drevená okrúhla tácka. Vznikne vám tým originálny malý stolík plný kníh. 

Už ste prišli na to, kam poukladáte vaše knihy?

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.