Nudí vás dovolenka lietadlom, ktorá sa končí za hranicami rezortu?

Relax na pláži, ktorému dominuje mäkký piesok pod nohami a horúce slnko nad hlavou, patrí  medzi turistami k tým najvyhľadávanejším. Na druhú stranu sú tu tí, ktorí sa počas dovolenky radi odtrhnú od ruchu každodenného života inak než cez bežný stereotyp rezortných dovoleniek. Ide o miesto, kde sa môžete voľne pohybovať, objavovať nové miesta a zažiť autentické zážitky, ktoré presahujú rámec luxusného rezortu. 

Ak patríte medzi tých, ktorí sa počas krásnej dovolenky za bránami rezortu a na pláži pri mori nudia, máme pre vás riešenie.

Naplánujte si dovolenku v Chorvátsku

Chorvátsko je krajina plná krásnych pláží, historických miest a kultúrnych skvostov, pri ktorých spoznávaní sa nudiť určite nebudete. Táto luxusná stredomorská destinácia vám ponúka nielen krásne pláže a priezračné more hodnotené modrou vlajkou, ale aj bohatú kultúru, históriu a prírodné krásy, ktoré stojí za to preskúmať. 

Nemusíte sa báť opustiť rezort, pretože aj za jeho bránami sa budete cítiť bezpečne a nadšene z toho, čo všetko tu na vás čaká. Tak sa poďte spoločne s nami a výhodným last minute od TipTravel o tom presvedčiť. 

Nemusíte riešiť strach z lietania a turbulencií

Mnohí z nás snívajú o pobyte v luxusnom exotickom rezorte, ale strach z lietania, turbulencií alebo uzavretých priestorov nám jeho naplnenie neumožňuje. Jadranský Karibik, ako sa Chorvátsko medzi turistami prezýva, vám však dosiahnutie tohto cieľa v ničom podobnom nekomplikuje.

Už za niekoľko hodín sa do zvolenej oblasti tejto krajiny a k luxusnému moru môžete dostať vlastným autom. Táto forma transportu vám dáva slobodu plánovať si vlastný itinerár, robiť prestávky podľa potreby a dokonca si vychutnávať scenériu počas cesty.

Nie ste obmedzení batožinou ani letiskovými pravidlami a môžete si na dovolenku v romantickom Chorvátsku vziať so sebou všetko, čo potrebujete. Aj plánovanie trasy je plne vo vašej réžii a viete si ju zorganizovať tak, aby ste okrem samotnej cieľovej destinácie navštívili počas cesty aj rôzne iné zaujímavé miesta, malebné dedinky, historické mestá alebo prírodné rezervácie. 

Prepravujete sa bez stresu, vplyvov nie vždy ideálneho počasia, čakania na vyzdvihnutie kufrov a transport z letiska do hotela.

AdobeStock 232865898
Zdroj obrázku: Eva Bocek / stock.adobe.com

Máte k dispozícii tie najkrajšie pláže

Ak máte spôsob prepravy vyriešený, potom je na čase sa tešiť na osviežujúce a kvalitné jadranské pláže. Dovolenka v Chorvátsku je tými najkrajšími v Európe a ich čistou morskou vodou doslova preslávená. 

  • Ideálnym príkladom toho je pláž Zlatni Rat na ostrove Brač, známa svojím unikátnym tvarom a krištáľovo čistou vodou, ktorá obmýva biele drobné kamienky. Pláž sa, vďaka svojmu špecifickému cípu, ktorý sa pod vplyvom vetra a počasia občas mení, akoby otáčala. Je to ideálne miesto na kúpanie, windsurfing alebo len obyčajné leňošenie na slnku.
  • Pláž Stiniva na ostrove Vis je ďalší skrytý poklad Chorvátska. Obklopená vysokými útesmi vám  ponúka úžasné scenérie a pokojné prostredie na nevšedný relax. Plytkú a teplú vodu krásnej Rajskej pláže nájdete na ostrove Rab, ktorá je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Podobne si spolu so všetkými členmi rodiny môžete vychutnať aj luxusné pláže Istrie

Na svoje si prídete aj mimo rezortov

Pláže, hotelové komplexy, „švédske stoly“ a bary plné chutných koktailov nie sú jediné spôsoby, ako si vychutnať dovolenku. Výhodou relaxu v Chorvátsku je aj to, že nemusíte celé dni preležať a presedieť iba v rezorte, pretože množstvo krásy tu na vás čaká aj mimo jeho „brán“. 

Ak ste v tejto časti Zeme prvýkrát, určite by ste mali vidieť Dubrovník, inak nazývaný „Perla Jadranu“. Patrí k najnavštevovanejším mestám, ktoré je obklopené majestátnymi hradbami, vytvárajúcimi v blízkosti mora ideálnu scenériu a úžasné výhľady.

Domovom Diokleciánovho paláca, ktorý patrí k najzachovalejším rímskym stavbám na svete, je zasa Split. V Zadare nájdete originálne morské orgány a slnečné hodiny. 

Vo všeobecnosti môžete navštíviť jeden z ôsmich národných parkov Chorvátska, z ktorých každý vám ponúka svoje jedinečné prírodné zážitky. Národný park Plitvické jazerá je svetovo známy svojimi kaskádovými jazerami a vodopádmi. Krka, ďalší národný park, ponúka krásne vodopády a možnosť plávania v ich osviežujúcich vodách.

Zamieriť môžete aj do tradičných rybárskych dediniek a ochutnať v nich miestne špeciality zložené prevažne z čerstvých morských plodov a vína. Dodať iný nádych dovolenke viete aj miestnym festivalom či podujatím, na ktorom zažijete autentickú chorvátsku hudbu, tanec a folklór. 

Pokiaľ vás teda nudí dovolenka, ktorá sa končí za hranicami rezortu a chcete zažiť niečo autentickejšie a rôznorodejšie, Chorvátsko je ideálnou destináciou, v ktorej máte ideálne príležitosti na pasívny aj aktívny relax.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.