Pánske parfumy ako darček: Viete, ako darovať ten správny?

Hľadáte dokonalý darček pre muža? Pánske parfumy sú vždy v móde, no aby ste trafili do čierneho, potrebujete vedieť, ako na to. V článku nájdete tipy a triky, ako vybrať dokonalý parfum.

Prečo darovať parfum?

Vybrať dokonalý darček nie je vždy jednoduché. Často strávime hodiny hľadaním a, povedzme si úprimne, nie vždy sa to podarí. Ak však mužovi k narodeninám darujete parfum, ukážete, že ste nekúpili prvú vec, na ktorú ste narazili. Vybrať správny parfum totiž znamená, že človeka skutočne dobre poznáte a viete, čo sa mu páči.

Pánske parfumy patria k univerzálnym darčekom, ktoré môžete darovať na narodeniny, ale aj pri rôznych iných príležitostiach a vždy spravia dobrý dojem. Hodia sa tiež pre akúkoľvek vekovú skupinu a vďaka širokej ponuke nie je problém trafiť sa do vkusu obdarovaného. Parfumy zanechávajú dlhodobý dojem. Nielen z hľadiska výdrže vône, ale aj preto, že fungujú ako neustála spomienka na darcu. 

Všetky výhody plynúce z darovania parfumu však môžu ľahko upadnúť do zabudnutia, ak nezvolíte ten správny parfum. Ako teda na to?

Ako mužovi darovať ten správny parfum?

V prípade, že niekomu dávate parfum každý rok a viete presne, čo má rád, prípadne sa spoliehate na tzv. stálicu, vyhrali ste. Voňavkový trapas na vás určite nečaká. Čo však v prípade, že sa do toho púšťate prvýkrát?

Spravte si prieskum

Zistite, ktoré vône nosí pravidelne alebo príležitostne a na internete pohľadajte ich kľúčové tóny a silu. Je dosť pravdepodobné, že sa v jednotlivých vôňach budú niektoré položky opakovať. Tieto informácie môžete následne použiť na nájdenie podobných vôní.

Vytvorte spojenie

Vône sa silno spájajú aj so spomienkami. Môžu vás priťahovať vône, ktoré vám pripomínajú niekoho dôležitého, významne miesto či situáciu. Ak chcete zaujať vybratou vôňou, vytvorte premyslené spojenie s niečím, čo je pre obdarovaného blízke.

Stavte na overené vône

Ak má muž obľúbené parfumy istej značky, je pravdepodobné, že sa mu budú páčiť aj iné kúsky tejto značky. Obvykle totiž majú rozpoznateľnú identitu s opakujúcimi sa a doplňujúcimi sa prvkami vo všetkých výrobkoch. Pomerne dobrou stávkou na istotu je siahnuť potom po tých najpredávanejších parfumoch, resp. najpredávanejšej kategórii parfumov danej značky.

Berte do úvahy aj osobnosť

Neviete si stále dať rady? Zamerajte sa na jeho osobnostné črty. Často sa totiž stáva, že parfum je opisovaný rovnako ako osobnosť človeka. Temperamentný, intenzívny, bohémsky, sofistikovaný, jemný, mladistvý a podobne. Prekvapí vás, ako efektívne sa dá spárovať charakter vône s osobnosťou príjemcu.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.