Plánujete dovolenku? Urobte si relaxačnú prestávku v termálnych kúpeľoch

Plniť pracovné povinnosti a popri tom mať čas na svoju rodinu, o ktorú sa treba namiesto odpočinku postarať, dá nielen nášmu telu, ale aj mysli poriadne zabrať. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako je možné ľudský organizmus a jeho telesnú schránku kompletne zregenerovať. Stačí si nájsť na regeneračnú prestávku správne prostredie a v ňom sa nechať dať do poriadku pomocou absolvovania tých najlepších procedúr pod dohľadom a odbornou starostlivosťou lekárov a fyzioterapeutov.

Nie je to žiadna novinka, že sa dnes namiesto nudného polihovania na rozpálenej pláži v exotike môžeme vybrať do termálnych kúpeľov, ktorých bohaté zdroje prameňov sú ideálne na odstránenie mnohých zdravotných komplikácii.

Už v staroveku ľudia veľmi dobre vedeli, že termálne pramene majú svoju silu a schopnosť na telo pôsobiť blahodárne. A dodnes je tento základný účinok pri termálnych prameňoch využívaný, pričom vďaka kompletnému rozboru vody a zistenému obsahu prospešných minerálov a látok, tieto dary prírody na svojej sile ešte naberajú. Najlepšie však na tom celom je, že v ich okolí vznikli kúpele, ktoré je možné využiť a tešiť sa z obrovskej rôznorodosti ich výhod.

Poďte si preto teraz spolu s nami urobiť v takýchto kúpeľoch krátku zastávku a zistiť, aké benefity vhodne zvolené liečebné procedúry vám a vášmu telu prinášajú.

Správna termoterapia dá do poriadku vaše telo aj myseľ

V minulosti si to ľudia až tak veľmi neuvedomovali a „liečivý“ účinok termálnych prameňov pripisovali najmä vyššej teplote vody. Dnes však veľmi dobre vieme, že termálne pramene, na ktorých kvalitné zdroje je naša krajina naozaj bohatá, sú pre telo prospešné aj vďaka obsahu viacerých minerálov a kovov, ktoré si telo nedokáže vytvárať samé a nie je zároveň ani schopné bez nich plnohodnotne fungovať.

Najlepšie však na tom je, že účinok týchto látok je zvýšenou teplotou termálnej vody zvýšený a ich pôsobenie na celé telo intenzívnejšie. Ak preto aj vy hľadáte pomerne jednoduchý spôsob, ako sa kompletne zregenerovať po fyzickej aj psychickej stránke, správna termoterapia je ideálne riešenie.

2
Zdroj foto: Peakstock / Shutterstock.com

Vhodne zvolená vodoliečba vám môže pomôcť

Vystavovanie tela stresu a náporom každodenného života spôsobuje jeho oslabenie. Týka sa to všetkých jeho častí, najviac si to ale odnášajú dýchacie cesty v podobe pravidelných zápalov a iných chronických ochorení.

Aj tu sa preto často na zlepšenie zdravotného stavu používajú kúpeľné procedúry, ktoré vám na základe svojich odborných skúseností, vzdelania a kompletného posúdenia vášho zdravotného stavu pomôžu vybrať tí najlepší lekári. Vhodne zvolená a predovšetkým príjemná vodoliečba môže tieto a iné stavy zmierniť a pri pravidelnom využívaní úplne odstrániť.

V termálnych kúpeľoch Turčianske Teplice môžete pomocou vodoliečby a termoterapie liečiť rôzne kožné ochorenia a dať do poriadku pohybové ústrojenstvo. Zmiernite aj bolesti kĺbov, môžete odstrániť príznaky reumy, artrózy či osteoporózy. To všetko už na krátkom pobyte v termálnych kúpeľoch, za ktorých návštevu sa vám poďakuje nielen ubolené telo, ale aj myseľ.

Tak si urobte čas a namiesto dovolenky v exotike strávte pár dní v takomto prostredí, kde sa o vás a vaše unavené telo i myseľ kompletne postarajú.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.