Rolety Deň a noc, áno alebo nie?

Rolety Deň a noc sa stávajú čoraz populárnejšími vo svete interiérového dizajnu. Oproti klasickým látkovým roletám majú hneď niekoľko výhod. Ich inovatívny vzhľad a schopnosť jednoducho regulovať intenzitu tienenia, sú pridanou hodnotou každej domácnosti. V nasledujúcom článku si predstavíme, aké sú výhody a nevýhody roliet Deň a noc.

Výhody

Cena

Jednou z hlavných výhod, ktoré rolety Deň a noc ponúkajú, je ich cena. Kvalitné a funkčné rolety sú často nemalou investíciou, ktorá môže negatívne ovplyvniť váš rozpočet. Rolety Deň a noc však ponúkajú veľmi elegantný a nerušivý dizajn za rozumnú cenu.

Montáž a údržba

Inštalácia roliet Deň a noc je veľmi jednoduchá a zvládne ju naozaj každý, a to už do pár minút. Nevyžaduje si pracovné nástroje a nie je nutný žiaden zásah v podobe vŕtania do okenného rámu. Všetky dodané komponenty jednoducho poskladáte a zavesíte na rám okna. Údržba roliet Deň a noc nie je o nič zložitejšia. Roletu jednoducho očistíte suchou, prípadne jemne vlhkou handričkou. Pri väčších znečisteniach je možné použiť malé množstvo saponátu. Rolety Deň a noc sa neodporúčajú prať v práčke.

Variabilita tienenia

Rolety Deň a noc ponúkajú možnosť regulácie tienenia. Ich dizajn umožňuje rôzne nastavenie polohy pruhov, čo vám umožňuje regulovať tak množstvo svetla, ktoré do miestnosti vstupuje. Takto si môžete prispôsobiť úroveň tienenia podľa aktuálnej potreby, čo pridáva k pocitu súkromia a bezpečnosti vašej domácnosti. 

Úspora energie

Rolety Deň a noc môžu prispieť k úspore energie vo vašej domácnosti tým, že pomáhajú pri regulácií teploty v interiéri. Počas horúcich letných dní môžete rolety zatvoriť a znížiť tak prenikanie slnečných lúčov do interiéru, čím udržíte miestnosť chladnejšiu a ušetrite na klimatizácii.

Rôznorodosť dizajnu

Rolety Deň a noc sú dostupné v širokej škále farieb, vďaka čomu sa jednoducho prispôsobia k rôznym štýlom interiéru. Výber vhodnej farby rolety sa odvíja od úrovne zatemnenia, ktorú chcete v danej miestnosti docieliť. Vo všeobecnosti platí, že čím tmavšia farba rolety, tým je úroveň zatemnenia vyššia. Správnym výberom farby môžete zároveň prispieť k estetike vášho domova, keďže rolety Deň a noc nahradia aj funkciu závesov. 

Jednoduchá manipulácia

Manipulácia s roletou je veľmi jednoduchá. Pomocou plastovej retiazky manuálne regulujete rozloženie pásov, čím si sami určujete úroveň tienenia. Roleta Deň a noc nedisponuje žiadnym elektrickým mechanizmom, ktorý je často náročný na údržbu. Nepotrebujete tak mať stále poruke diaľkové ovládanie, ktoré môžete ľahko stratiť, či zničiť. Podobne, pri pravidelnej údržbe a čistení okna, viete roletu jednoducho zložiť a opätovne nasadiť na rám, aby aj naďalej plnila svoju funkciu. 

Nevýhody

Riziko poškodenia

Rolety Deň a noc môžu byť náchylné na poškodenie alebo opotrebovanie v dôsledku nešetrného zaobchádzania. Starostlivá manipulácia a pravidelná údržba sú dôležitým predpokladom na to, aby vám roleta slúžila čo najdlhšie.

Rolety Deň a noc sa stávajú čoraz populárnejšími vo svete tieniacej techniky. Ich výhody vo forme rozumnej ceny a vysokej efektivity sú najčastejším dôvodom, pre ktorý po nich ľudia siahnu. Spolu so sieťkami proti hmyzu vytvárajú dokonalú okennú bariéru. Pred výberom rolety Deň a noc je dôležité zvážiť všetky vaše potreby a preferencie, aby ste si tak mohli naplno užívať všetky benefity, ktoré poskytujú.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.