Správny typ prilby chráni váš mozog a slúži ako dokonalý tlmič

V dnešnej rýchlej a nekompromisnej dobe, kde bezpečnosť a pohodlie sú jej základnými prioritami, je výber správnej prilby nielen otázkou štýlu, ale najmä zárukou ochrany vášho najcennejšieho aktíva – mozgu. 

Správna prilba nie je len pasívnym ochranným prvkom, ale tiež dokonalým tlmičom, ktorý môže výrazne minimalizovať následky nehody a zabezpečiť, že vaša hlava bude pri jazde na motorke chránená za každých okolností.

Kvalitná prilba chráni celú štruktúru ľudského mozgu a jeho zraniteľné oblasti

Výnimočná konštrukcia ľudského mozgu, rozdeleného do troch hlavných častí – veľkého mozgu, mozočku a mozgového kmeňa – vytvára komplexnú a sofistikovanú štruktúru, ktorá hrá kľúčovú úlohu v našom každodennom fungovaní. Je preto nevyhnutné uvedomiť si, že vo svete motocyklov a extrémnych športov, kde je bezpečnosť prioritou, zohráva voľba správnej prilby kritickú rolu v ochrane tejto krehkej, ale zároveň neoceniteľnej časti nášho tela.

Správna prilba na motorku chráni celú štruktúru ľudského mozgu a jeho zraniteľné časti. Veľa však závisí od toho, aký model ochrany hlavy si zvolíte. 

Ktorý model prilby poskytuje ideálne krytie?

Mozog je jedna z najdôležitejších častí ľudského organizmu, ktorá váži v priemere 1,5 kg. Zaujímavé je, že zo 78 % ho tvorí voda, predstavuje len 2 % hmotnosti celého tela, avšak až 20 % jeho energie.

Tento orgán je zložený z množstva dôležitých častí. Veľký mozog, ktorý tvorí vrchnú časť mozgovej hmoty, je kľúčový pre našu schopnosť riadiť pohyby hlavy, rúk a nôh, ako aj pre individuálne črty osobnosti a vnímanie okolitého sveta. Jeho ochrana v prípade vysokého rizika je teda nesmierne dôležitá. 

Aj poškodenie mozgového kmeňa môže mať katastrofické následky, pretože nervy, ktoré prechádzajú touto oblasťou, sú ako diaľnica, na ktorej nehoda dokáže vyradiť z prevádzky celý rozbehnutý systém. 

Celotvárová prilba je pre kompletnú a najlepšiu ochranu všetkých častí mozgu i tváre najvhodnejšia.

helma
Zdroj foto: NIKHIL NITIN TAWADE / Shutterstock.com

Opodstatnená povinná výbava jazdy na motorke

Keďže ani kosti tváre nie sú iba estetickým prvkom, ale zohrávajú dôležitú úlohu v podpore svalov, ktoré ovplyvňujú mnohé denné činnosti, je ich potrebné chrániť. Aj na tento účel je skvelá správna a ideálne celotvárová prilba. 

Aj keď je pokrok obrovský a s rozvojom 3D tlače sa stretávame s rôznymi inováciami v oblasti obnovy poškodených častí tváre, žiadna moderná medicína nedosahuje v oblasti ochrany hlavy tak dobré výsledky ako kvalitná prilba. Ochrana tváre s touto výbavou je teda rovnako dôležitá ako ochrana mozgu a správna prilba je nevyhnutným nástrojom na minimalizáciu rizika zranení v tejto oblasti.

Kvalitná prilba pre je pre vaše milované jazdy na motorke skutočne opodstatneným povinným vybavením, ktoré pôsobí ako tlmič pri možnom náraze a jeho špeciálna konštrukcia chráni hlavu pred vážnym rizikom zranenia o viac 50 %. Poistiť si svoje výlety na dvoch kolesách touto špeciálnou výbavou je preto pre vás to najjednoduchšie a zároveň najlepšie riešenie. 

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.