Tipy, ako zefektívniť sušenie v sušičke

Sušička je geniálny vynález minulého storočia. Urýchľuje sušenie a značne pomáha všetkým, ktorým bývajú v malých priestoroch – nemajú veľa miesta na sušenie prádla. Vedeli ste, že celý proces dokážete ešte viacej zefektívniť? Stačí, ak sa budete držať troch základných krokov. 

Lámete si hlavu nad tým, čo môžete spraviť pre to, aby vaša sušička podala ešte lepší výkon. Máme pre vás riešenie! 

Prečítajte si následujúce 3 tipy na to, ako zefektívniť sušenie v sušičke.

Loptičky do sušičky 

  Loptičky do sušičky sú novinkou, ktorú si hneď každý zamiluje. Pravé vlnené guličky dokážu skrátiť dobu sušenie aj o 40%! Majú len jednu úlohu – pohltiť čo najviac vlhkosti, čím znižujú čas, počas ktorého sa prádlo suší. Ušetríte teda nielen za energiu, zároveň budete mať svoje oblečenie suché oveľa skôr! Bonusom navyše je mäkkosť, ktorú loptičky doprajú každému kúsku v sušičke. 

  Pravidelná údržba 

   Zo sušičky nestačí len vyliať vodu. Je potrebné ju pravidelne čistiť. Pravidelným čistením s kvalitnými čistiacimi prostriedkami (stačí vám aj univerzálny čistič) docielite, že sa v bubne nebude hromadiť prach a iné usadeniny. Oblečenie nebudete musieť znovu prať a nemusíte sa obávať, že by ste ho mali akýmkoľvek spôsobom poškodené.

   Voňavý olej

    Chcete, aby vaše oblečenie voňalo a aby táto vôňa vydržala aj počas celého dňa? Potom použitie parfum alebo olej. Ide o špeciálne navrhnuté výrobky, ktoré sa môžu dať do práčky alebo do sušičky. Stačí nakvapkať pár kvapiek na látku, ktorú vložíte do bubna. Použitím oleja zároveň ušetríte množstvo aviváže, ktoré použijete v práčke. 

    Naším posledným krátkym tipom na záver je, aby ste oblečenie vyberali zo sušičky hneď po skončení programu. Ak oblečenie v sušičke vychladne, bude pokrčené. Ak ho však vytiahnete ešte teplé, niektoré kusy nebudete musieť žehliť

    Ak sa pokúsite využiť všetky tri vyššie spomenuté tipy, sušenie v sušičke bude oveľa efektívnejšie a voňavejšie!

    Mohlo by sa Vám tiež páčiť

    Komentáre sú vypnuté.