Viac ako proteínové koktaily: Varenie pre regeneráciu svalov a špičkový výkon

Proteínové koktaily, či už z dôvodu chute, textúry alebo ceny, mnohí ľudia nemusia a ako zdravú alternatívu uprednostňujú konzumovanie kvalitných potravín s ich bezpečným spracovaním. Kto z nás má ale v dnešnej uponáhľanej dobe čas, si po náročnej práci alebo tréningu pripraviť lahodnú omeletu či výživne bohatú a zdravými Omega-3 mastnými kyselinami „nabitú“ rybu? Takýchto šťastlivcov je zrejme pomenej, preto, aby ste sa vyhli nechceným koktailom, máme pre vás niekoľko lahodných a zdravých alternatív nielen pre lepšie formovanie tela.

Základom je, aby mala takáto strava vysoký obsah bielkovín, proteínov a vody. Nemenej dôležité je rýchle a jednoduché varenie, vďaka ktorému je možné konkrétny výsledok pohodlne vložiť do tašky do práce alebo fitnes centra. 

Ovsená kaša s medom a ovocím 

Medzi stravu, ktorá pomáha budovať pevné svaly a dodáva telu silu, môžete hneď ráno zaradiť na prípravu veľmi jednoduchú ovsenú kašu s ovocím. Stačí si kúpiť vločky, ktoré môžete konzumovať v ich pôvodnom stave, alebo ich rozmixovať spolu s ostatnými prísadami, ktorými môže byť banán, čučoriedky alebo ktorékoľvek iné ovocie a jogurt. Sladkú chuť pokrmu a telu potrebné živiny dodá med, ktorý je zároveň ideálnym zdrojom energie v podobe prírodného cukru. Med je tiež výborný pomocník v boji proti možným zápalom spôsobeným cvičením

Ak zvolíte ako doplnok banán, sacharidy z tohto ovocia sú ideálne na zvýšenie hladiny glukózy, ktorá má schopnosť podporiť syntézu bielkovín, čo je proces, pri ktorom vaše svaly správne a dostatočne rýchlo rastú. Zregenerovať pri tréningu a cvičení namáhané kĺby môže arašidové maslo. 

Kuracie kúsky s avokádom 

Podporiť po náročnej fyzickej záťaži regeneráciu svojho tela, svalov a obnoviť výkon organizmu môžete aj zdravým a chutným obedom. Na jeho rýchlu prípravu vám stačia kuracie prsia nakrájané na menšie kúsky, olej, avokádo a nový model multifunkčnej Tescoma panvice.

Prvotriedna nehrdzavejúca oceľ s jej antiadhéznym povrchom a rastrom na rovnomerné opekanie bez pripaľovania umožňuje panvici dokonalé tepelné spracovanie mäsa aj zeleniny bez použitia veľkého množstva tuku a vzniku škodlivých karcinogénnych látok z ich opakovaného prehrievania. Špeciálne spracovanie riadu vás tiež nebude obmedzovať ani pri použití kuchynského náradia. Panvicu tiež môžete použiť aj na zapekanie v rúre

Kuracie mäso je plné bielkovín a krémové avokádo bohatým zdrojom zdravých tukov, ktoré budú skvelou kombináciou energie na zvyšok dňa a zároveň jednoduchým spôsobom regenerácie svalov po tréningu vo fitnes centre alebo náročnej túre či vyčerpávajúcej práci.

Úspešné ukončenie dňa so zdravým lososom a grilovanou špargľou

Losos je na omega-3 mastné kyseliny a bielkoviny mimoriadne bohatá ryba, s ktorej prípravou budete mať minimálne starosti, čo môžete podporiť použitím vhodného kuchynského vybavenia. 

Trojvrstvové sendvičové dno nádob z modernej kolekcie špičkovej súpravy riadu Tescoma Ambition zaistí rovnomerné tepelné spracovanie ryby a špargle bez toho, aby prišli o dôležité a pre telo nevyhnutné vitamíny a minerály. 

2 shutterstock 2094353227
Zdroj foto: Tatjana Baibakova / Shutterstock.com

Príprava týchto dvoch surovín na kvalitnom riade je zároveň ideálnou voľbou pre zaneprázdnených ľudí a športovcov, ktorým záleží na ich zdraví a osobnej pohode. Správne ochutený a opečený alebo udusený losos so špargľou je jedlom, ktoré podporuje regeneráciu svalov, je skvelou alternatívou k proteínovým koktailom, pričom si vyžaduje minimálne úsilie v kuchyni. 

Cesta, ktorej rozumiete

Vo všeobecnosti, pokiaľ ide o dobrý výkon a zachovanie regenerácie svalov pred aj po tréningu, výber potravín bohatých na živiny nemožno podceňovať. Či už preto patríte k profesionálnym športovcom alebo vám záleží na vlastnom zdraví a osobnej pohode, všetko, čo počas dňa konzumujete, vplýva na vašu energetickú hladinu a schopnosť podávať dobrý výkon. Polotovary a produkty plné proteínov sú v tomto smere možno kratšia a jednoduchšia, avšak nie jediná cesta, ktorou sa môžete vydať.

K potravinám, ktoré majú z nutričného hľadiska schopnosť vám a vášmu telu rovnako dobre pomôcť, patria tie, ktoré sú bohaté na veľký obsah vitamínov, minerálov a iných základných živín. Ak sa preto rozhodujete, že koktaily a podobné veci nahradíte vlastnými chutnými receptami, pripravenými v modernom hrnci alebo panvici z e-shopu Tescoma, dodáte svojmu telu nevyhnutné živiny na čo najlepší výkon, bez toho, aby ste zaťažili organizmus nadbytočnými kalóriami, nezdravými prísadami a okrádali sa v živote o vzácny čas. 

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.