Vyskúšajte TOP 3 miešané drinky na jar a leto

S príchodom pekného slnečného počasia sa otvárajú terasy reštaurácii, ľudia začínajú posedávať vonku, družne sa zhovárajú a večery sa pomaly, ale isto predlžujú. K teplej jari a letu neodmysliteľne patria miešané nápoje a koktaily, ktoré vás skvele osviežia a navodia tú správnu atmosféru. V našom článku vám prinášame tipy na chutné a pritom jednoduché miešané drinky, ktoré si môžete urobiť aj v pohodlí svojho domova.

1. Aperol Spritz

Jedným z najobľúbenejších letných miešaných drinkov je Aperol Spritz, ktorý pochádza z oblasti severovýchodného Talianska. Charakteristický je svojou oranžovou farbou a horko-sladkou chuťou. Základ tohto drinku tvorí bylinný likér Aperol, ktorý sa kombinuje so šumivým vínom – proseccom a perlivou vodou. Neoddeliteľnou súčasťou tohto osviežujúceho nápoja je veľa ľadu. Na ozdobu sa väčšinou používa pomaranč. Aperol má nízky obsah alkoholu – 11%, preto sa hodí aj do veľmi teplého počasia a ľudia si ho radi vychutnávajú na pláži alebo pri bazéne. Aperol Spritz dostanete počas letných mesiacov takmer v každej reštaurácii alebo bare, dávajte si však pozor na jeho kvalitu. Pokiaľ sa vám nebude zdať chuť, alebo farba vášho nápoja, neváhajte ho reklamovať. Najčastejšou chybou pri príprave je zlý pomer jednotlivých ingrediencií. 

2. Mojito

Obľúbený miešaný koktail Mojito pochádza zo slnečnej Kuby podobne ako Kuba Libre.  Kombinácia čerstvej mäty, limetiek a množstva ľadu je v teplých letných mesiacoch skvelým osviežením. Základom každého mojita by mal byť kvalitný biely rum. Ak sa do prípravy pustíte doma, tak investujte napríklad do svetlého kubánskeho rumu Havana Club Anejo 3y. Tento rum zreje v dubových sudoch po bourbone a svojou chuťou na vás prenesie kubánsku atmosféru. Mojito si môžete pripraviť aj v nealkoholickej verzii – Virgin mojito. Pri príprave Virgin mojita sa namiesto rumu používa pomarančový džús.

3. Espresso tonic

Káva patrí medzi najobľúbenejšie teplé nápoje a konzumuje sa bez ohľadu na počasie. Na jar a v lete si ľudia radi vychutnajú napríklad ľadovú kávu. Existuje však aj menej známy variant s tonicom, ktorý postupne naberá na popularite. Espresso tonic je nealkoholický miešaný drink, ktorý sa pripravuje iba z troch ingrediencií – espressa, tonicu a ľadu. Koktail má horko-sladkú chuť, je veľmi osviežujúci a vďaka kofeínu vás nabudí energiou. 

Ak si chcete dopriať tento drink s alkoholom, tak siahnite po Espresso gin tonicu, ktorý vás príjemne prekvapí svojou kombináciou chutí.

Nezabudnite sa aj dobre najesť 

Popíjanie alkoholu v horúcom počasí môže byť zradné, preto si vždy doprajte aj dobré jedlo. Ľahkým a rýchlym pokrmom je napríklad Quesadilla – plnená tortilla, či tradičná španielska Paella, ktorej základom je ryža a morské plody alebo mäso. Ak máte radi skôr sladšie jedlá, tak si k espresso tonicu pripravte napríklad cheesecake s čerstvým ovocím. 

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.