Ako sa zbaviť celulitídy? 6 tipov ako na ňu a najčastejšie chyby

Celulitída trápi celý rad žien bez rozdielu veku a váhy. Príčin pomarančovej kože je pritom celý rad – na vine je napríklad genetická predispozícia, pohybové a stravovacie návyky alebo životný štýl. Čo pomáha na celulitídu?

Poradíme vám, ako sa estetického problému zbaviť. Vyhnite sa nasledujúcim chybám a celulitída sa u vás stane minulosťou.

Nedostatočný pitný režim

Mnoho z nás stále nevenuje svojmu organizmu dostatočnú pozornosť. Pokiaľ aj vás trápi celulitída, odstránenie môžete uskutočniť aj pomocou jednoduchej zmeny vašej životosprávy. Dostatok vody je nevyhnutný na správne fungovanie nášho tela. Vypiť by sme denne mali aspoň dva litre čistej vody, aby sme si zaistili správne fungujúcu látkovú výmenu aj cirkuláciu lymfatického systému v tele.

Málo pohybu

Mnoho žien sa pri situácii, keď ich trápi celulitída na nohách, snaží problém vyriešiť pomocou drahých krémov. Tie sú síce funkčné a dokážu mnohé, bez pohybu to ale aj tak nepôjde. Pre správnu cirkuláciu lymfy je práve pohyb nevyhnutný. Základom sú každodenné prechádzky alebo krátky beh. Bohato stačí, keď si denne dáte porciu pol hodinky pohybu, na svojom tele pravidelnosť cvičenia veľmi rýchlo spoznáte. Pokiaľ vás trápi celulitída, cviky zvládnete aj doma. Napríklad zdvíhanie panvy alebo zanožovanie sú skvelý tip na pravidelné štvrťhodinové cvičenie, s ktorým si veľmi pomôžete.

Žena, ktorá má problém s celulitídou.
Zdroj foto: kei907 / Shutterstock.com

Ľudia čítajú: Mravčenie v rukách: Príznaky a možná liečba tohto problému

Bez masáže to jednoducho nejde tak rýchlo

Dostatočne pijete, hýbete sa a jete zdravo, ale aj tak sa vám nedarí s pomarančovou kožou zatočiť? Možno aj vám pomôže vedieť, že vás môže trápiť dedičná celulitída. Liečba tohto nepríjemného estetického problému sa dá vykonávať aj pomocou pravidelnej masáže, kedy je prispievané k lepšej cirkulácii krvi aj lymfatického systému. Pomocou masáže sa z vášho organizmu vyplavia škodlivé toxíny a urýchli sa proces regenerácie celého tkaniva. Pravidelné masáže sú jedinečný pomocník! Skvelou pomôckou môže byť aj masážny strojček na celulitídu.

Nevhodná strava pomarančovú kožu ešte zhoršuje

Pokiaľ sa dostanete k lekárovi a zveríte sa mu, že vás trápi celulitída, diskusia zrejme bude smerovať aj k vášmu životnému štýlu. Ťažko s nepríjemným problémom zatočíte bez toho, aby ste čokoľvek zmenili. Možno aj vy konzumujete prefabrikované potraviny, sladkosti alebo údeniny, ktoré nášmu telu neprinášajú žiadne pozitíva. K zhoršeniu celulitídy prispievajú napríklad cukry, slané pochutiny, pitie kávy a alkoholu alebo nadmerná konzumácia živočíšnych tukov.

Užívanie hormonálnej antikoncepcie

O negatívnych účinkoch hormonálnej antikoncepcie na ženský organizmus boli už popísané stohy papiera. Okrem možného vzniku vážnych zdravotných ťažkostí sa ale pravidelné užívanie hormonálnych prípravkov zasadzuje aj o vznik pomarančovej kože. Estrogén obsiahnutý v práškoch má totiž negatívny vplyv na väzivo, ktoré oslabuje a robí ich menej pružné. Kvôli tomuto pôsobeniu sa zvyšuje množstvo uloženého tuku do buniek a zadržiava sa aj voda – a celulitída na stehnách či bruchu (Prečítajte si článok ako schudnúť z brucha) je na svete!

Starostlivosť o pokožku – krémy na celulitídu

Na trhu je k dispozícii množstvo prípravkov na ošetrovanie kože. Celulitída u mužov aj žien sa tak pomocou aplikácie vhodných prípravkov dá veľmi dobre minimalizovať. Výborné sú krémy s obsahom škorice alebo čili papričiek, ktoré pozitívne pôsobia na obehový systém, a tým aj rýchlejšie odvádzajú z nášho organizmu všetky toxické látky. Pravidelnosť pri ich aplikácii by pritom mala byť skutočne železná. Odporúča sa svojmu telu venovať aspoň večer po kúpaní, kedy krémy nanesiete na kožu krúživými pohybmi.

Odporúčame priamo pre vás: Aplikácie na chudnutie, ktoré pomôžu k vašej vysnívanej postave

Ďalším pomocníkom pri odstránení pomarančovej kože je aj bankovanie. Celulitída je komplexný problém – a aplikácia jedného krému na ňu nezaberie. Pokiaľ sa aj vy chcete tešiť zo zdravého a krásneho tela, odporúčame dodržať všetky odporúčania naraz. Keď sa budete sami sebe dostatočne venovať, celulitída sa aj u vás stane minulosťou.


Ďalšie zaujímavé články o zdraví

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.