Kedy nakupovať vianočné darčeky? Využite ten správny čas

Vianočné darčeky si treba poriadne naplánovať. Ako postupovať pri ich výbere? A kedy je ten najlepší čas na nákup vianočných darčekov? Prinášame vám aj rady, ako ušetriť na darčekoch.

Vianoce sa pomaly, ale iste blížia, a preto je na čase začať s plánovaním príprav. V období tesne pred Vianocami nakupovanie darčekov často sprevádza stres a napätie, či zvládnete nakúpiť všetko, čo ste chceli. Preto je dobré začať s nákupmi o niečo skôr. Kedy je však ten správny čas?

Vytvorte si zoznam vianočných darčekov

Začiatok novembra je skvelým časom, kedy začať s plánovaním darčekov.

  • Ak si prehľadne spíšete, koho chcete obdarovať, môžete si ušetriť množstvo starostí.
  • Zostavte si preto zoznam ľudí, pre ktorých budete kupovať darček.
  • Potom podľa neho budete môcť ľahko postupovať a nestane sa vám tak, že si pár dní pred Vianocami spomeniete, že vám pre niekoho darček chýba.
  • Dobré je aj určiť si rozpočet a zvážiť, koľko do nákupu darčekov chcete investovať. Budete tak mať jasný prehľad a ušetríte si starosti.

Nákupy zo zahraničia

Existuje mnoho zahraničných stránok, na ktorých môžete získať drobné darčeky, ale aj hodnotné kúsky. Obľúbené sú čínske e-shopy, ktoré ponúkajú tovar za priaznivú cenu. Problémom však býva dlhá doručovacia doba.

Ak by ste teda radi nakúpili vianočné darčeky zo zahraničia, vždy si skontrolujte, aká je doručovacia lehota. Tá sa väčšinou pohybuje okolo 4-6 týždňov. V tomto roku je tak 11. november tým najneskorším dátumom, kedy objednať darčeky z čínskych e-shopov bez toho, aby ste sa museli stresovať, či do Vianoc dorazí.

Ponúkajú sa však aj ďalšie zahraničné e-shopy, ktoré doručujú z USA či Nemecka. Doba dodania z týchto krajín je mnohokrát kratšia, pohybuje sa zhruba okolo dvoch až troch týždňov. Začiatok decembra, ideálne 1. či 2. decembra, je tak najlepšou dobou, kedy objednať tovar. Avšak vzhľadom na to, že v období Vianoc je nápor na e-shopy aj dopravcu, rozhodne neurobíte chybu, ak objednáte darčeky radšej s väčším predstihom.

Online nákupy u nás

Aby ste sa vyhli zhonu v obchodných centrách, môžete samozrejme tovar objednávať aj zo slovenských e-shopov. Tie ponúkajú naozaj široký sortiment, takže nájdete všetko potrebné. Výhodou je výrazne kratšia doručovacia lehota. Vzhľadom na to, že Vianoce sú tento rok v nedeľu, máte niekoľko dní v tomto týždni na objednanie darčekov.

Tovar väčšinou býva doručený do 2-3 dní, v predvianočnom období sa však táto doba môže predĺžiť. Najneskorším termínom pre objednávanie z e-shopu je tak obdobie okolo 19. decembra. Aj tu však platí, že rozhodne nie je na škodu objednávať radšej s predstihom, teda aspoň v období od 13. do 19. decembra.

Pri online nakupovaní si vždy overujte, u akého predajcu nakupujete. Zákaznícke recenzie vám môžu napovedať, ako dlho bude spracovanie a doručenie objednávky trvať. Vďaka referenciám tiež nešliapnete vedľa a budete mať istotu kvalitného tovaru a seriózneho jednania.

Rozbaľovanie vianočných darčekov.
Zdroj foto: sonyachny / stock.adobe.com

Nákupné centrá

Ak nákupy vianočných darčekov nechávate na poslednú chvíľu, potom určite oceníte obchodné centrá. Tie totiž bývajú otvorené do poslednej chvíle, a tak môžete zohnať všetko potrebné dokonca aj v samotný deň Vianoc, teda 24. decembra. Myslite však na to, že väčšina obchodov sa v tento deň bude zatvárať o 12.00 hod.

Pre darčeky sa teda vydajte 24. decembra dopoludnia, alebo využite na nákupy celý deň 23. decembra. Obrňte sa však trpezlivosťou, pretože obchody sú v tomto čase plné nevrlých nakupujúcich, ktorí sa snažia zohnať tie najlepšie darčeky na poslednú chvíľu.

Na nákup vianočných darčekov nikdy nie je zlá doba. Ak sa chcete vyhnúť vianočnému zhonu a všetky vianočné darčeky zohnať v pokoji, potom využite možnosti online nakupovania. Pre to je najlepšia doba v podstate celoročne – s čím väčším predstihom nakúpite, tým väčšiu istotu máte, že darčeky včas dorazia.

Samozrejme možnosťou je samozrejme nakupovať aj počas predvianočného týždňa v kamenných predajniach.

Zdroj: bestlifeonline.com


Ďalšie pútavé články

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.