Najlepšie možnosti sedenia pre domácnosť či kanceláriu

Máte doma či v práci dostatok miesta na sedenie? Možno potrebujete pár miest navyše a hľadáte riešenie. S tým vám pomôžeme.

Výber sedadiel do domácností zohráva kľúčovú úlohu pri vytváraní atmosféry akéhokoľvek verejného alebo súkromného prostredia. Či už ide o luxusnú reštauráciu v centre mesta alebo útulnú domácu kuchyňu, výber sedenia môže výrazne ovplyvniť celkovú vizuálnu príťažlivosť a funkčnosť priestoru.

Vyvýšené sedenie

Barové stoličky so svojím vyvýšeným dizajnom ponúkajú jedinečné riešenie, ktoré maximalizuje využitie priestoru a zároveň poskytuje šmrnc. Sú ideálne pre situácie, keď by tradičná stolička mohla byť príliš objemná alebo nízka. Napríklad pri bare alebo kuchynskom ostrove sú barové stoličky preferovanou možnosťou sedenia vďaka svojej výške, kompaktnosti a pohodliu. Ak je ostrovček len vo forme pultu, môžete stoličky podeň zasunúť a využiť tak priestor naplno. Dodávajú sa v rôznych dizajnoch, materiáloch a farbách, ktoré môžu ľahko splynúť s existujúcim interiérom alebo vyniknúť ako výrazný kúsok. Myslite však na všeobecné pravidlo – medzi barovým pultom a stoličkou by malo byť apoň 20 – 30 cm voľného priestoru.

Bežné stoličky a kreslá

Pri výbere je dôležité zvážiť celkový dizajn miestnosti, funkčnosť a pohodlie. Od jedálenských stoličiek až po kreslá do obývačky, kúpite ich v rôznych tvaroch, veľkostiach, materiálových prevedeniach a štýloch – musíte len hľadať taký typ, ktorý prispôsobíte rôznym potrebám domácnosti či kancelárie a estetickým požiadavkám. Môžu byť funkčné aj dekoratívne, ponúkať pohodlie a zároveň vylepšovať celkový vzhľad priestoru.

kreslá do obývačky v neutrálnej bielej farbe
Zdroj foto: marina_dikh / Adobestokc.com

Tu je niekoľko príkladov na ideálne sedenie do jednotlivých miestností:

  • Stoličky do kuchyne a jedálne – hodia sa sem klasické drevené stoličky, čalúnené stoličky s alebo bez bočných opierok, barové stoličky ku kuchynskému ostrovčeku, ale aj moderné lavice, ktoré dokážu maximálne využiť roh miestnosti.
  • Stoličky do pracovne či kancelárie – tu je potrebné myslieť aj na ergonómiu, preto vyberajte stoličky, resp. kreslá, ktoré vám poskytnú maximálnu oporu chrbta a pohodlie aj pri dlhodobom sedení. Do kancelárskych priestorov sa potom hodia aj rôzne konferenčné stoličky alebo kreslá, prípadne sedacie tuli vaky do oddychovej zóny.
  • Kreslá do obývačky – obľúbenou voľbou do tejto miestnosti je kreslo ušiak, ale aj nižšie dizajnové kreslá s kovovou podnožou alebo drevenými nohami, prípadne kreslo typu chesterfield. Doplniť ich môžete podnožníkmi i taburetkami.

Mohlo by vás zaujímať: Ako na starostlivosť a čistenie koženej sedačky?

Výber sedacieho nábytku nie je rozhodnutie, ktoré by sa malo brať na ľahkú váhu. Vyžaduje si dôkladné zváženie rôznych faktorov, ako je priestor, kam ich dáte, funkčnosť, štýlové preferencie, úroveň pohodlia a rozpočtové obmedzenia. 

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.