Trendy koberce do interiéru – Aké vzory prevládajú

Pri výbere kobercov do interiéru treba brať do úvahy nielen funkčnosť, ale aj estetický vzhľad. Koberce zohrávajú dôležitú úlohu pri zlepšovaní celkového vzhľadu a dojmu z priestoru. Aké vzory prevládajú? 

V posledných rokoch prevládajú v kobercovom priemysle jednoduché a často abstraktné vzory. Záleží však aj na konkrétnej miestnosti, kam ho budete umiestňovať.

Koberce do obývacej izby

Najčastejšie vyberáme koberce do obývačky, kde spĺňajú najmä dizajnovú funkciu. Ktoré vzory sú obľúbené?

Obľúbené sú geometrické vzory

Pokiaľ ide o koberce do obývačky, majitelia domov sa prikláňajú ku vzorom, ktoré sú v minimalistickom priestore dominantné, alebo naopak, vo výrazne zariadenej miestnosti len jemným doplnkom. Obzvlášť obľúbené sú geometrické vzory, ako napríklad chevron alebo rybia kosť, ktoré priestoru dodávajú moderný nádych. Tieto vzory možno nájsť v rôznych farbách, čo majiteľom domov umožňuje vybrať si taký, ktorý doplní ich existujúci dekor. Medzi týmito dvomi je ten rozdiel, že pri chevrone zvierajú vzory v písmene V 30, 45 alebo 60 stupňový uhol, pričom pri rybej kosti je to 90 stupňov.

Abstraktné vzory kobercov

Ďalším módnym vzorom pre obývaciu izbu je abstraktný koberec. Abstraktné vzory dodávajú miestnosti umelecký prvok a môžu byť skvelým estetickým a praktickým doplnkom.

Koberce do kuchyne

Pokiaľ ide o koberce do kuchyne, kľúčovými faktormi, ktoré treba zvážiť, sú funkčnosť a odolnosť. Koberce do kuchyne by mali byť schopné odolať rozliatiu a škvrnám a zároveň si zachovať svoj vzhľad. Jedným z obľúbených vzorov kuchynských kobercov je károvaný vzor. Tento klasický vzor dodáva kuchyni nádych retro šarmu a je k dispozícii v rôznych farbách, ktoré sa hodia k akémukoľvek štýlu zariadenia. Avšak, v mnohých kuchyniach dominujú jednoduché kusové koberce v tmavších farbách. Je to práve kvôli zníženiu viditeľnosti možných škvŕn, to ako si ich vyčistiť si prečítajte tu.

Celkovo je pri výbere kobercov do interiéru dôležité zohľadniť funkčnosť aj estetický dojem a zároveň dopredu majte rozhodnuté, kam konkrétny kus umiestnite.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.