Trendy účesy pre rok 2022. Dominovať bude mikádo.

S novým rokom vždy prichádzajú aj nové trendy v bytovom dizajne, móde, účesoch aj líčení. Poďme sa teraz však zamerať na vašu “korunu krásy” – vlasy. Je čas začať premýšľať o novom účese!

Vďaka maximálne modernému a trendy účesu, ktorý bude tento rok v kurze, budete vždy vyzerať neodolateľne skvelo. 

Trendy účesy

Ak ste si ešte neurobili obraz o tom, ktoré účesy sú a budú v roku 2022 trendy, je najvyšší čas. Poradí vám s nimi určite aj vaša kaderníčka, ktorá sa o moderné novinky tohto roku už dávno zaujíma. Alebo vás možno inšpiruje práve tento článok. Pripravte svoje vlasy na novú premenu. Pokiaľ  ste doteraz nosili dlhé vlasy, aktuálne krátke účesy im dodajú nový život a lesk! Preto sa nebojte zmien, smelo do toho.

Mikádo bude stále na vrchole

Viete, aký účes omladzuje a zostáva stále šik a trendy? Mikádo! Aj v tomto roku bude patriť k tým najmodernejším strihom, avšak v trochu pozmenenej podobe. Pozrite sa na tie najzákladnejšie strihy krátkeho účesu – mikáda, ktoré budú celému roku 2022 vládnuť. Krátke účesy po 40-tke s predĺženou ofinou vám uberú pár rokov. 

Účes pixie

Jedným z najmodernejších účesov pre krátke vlasy je aj vďaka svojej praktickosti pixie účes. Tento odvážny strih sa dá pripodobniť veľmi krátkemu mikádu s dlhšou prednou časťou, ktorá je mierne zvlnená a pôsobí ležérnym štýlom. Tento štýl účesu pristane jemným a nepoddajným vlasom, ale aj hustej hrive alebo kučeravému typu. Pixie účes s ofinou bude vyzerať veľmi štýlovo. Tento typ krátkeho účesu je úžasný pre striebornú farbu vlasov, pristane však aj brunetkám alebo blondínam.

Účes bob 

Najtypickejším, pritom dlhodobo moderným účesom je bob. Tento krátky účes pre jemné vlasy, im dodá objem a pritom zostane veľmi ženský a elegantný zároveň. Kaderníčka ho pripraví kombináciou klasického mikáda a špeciálneho s názvom bob. Skvele vyzerá aj v zvlnenom štýle, vďaka ktorému budete vyzerať sviežo po celý deň.

Asymetrické trendy strihy

Z posledných informácií o vlasových trendoch roku 2022 je zrejmé, že najobľúbenejším účesom bude už spomínané mikádo, resp. pixie či krátky účes bob. Tento účes však môžete pripraviť aj zo stredne dlhých vlasov, siahajúcich ľahko pod ramená. Je vidieť, že do módy sa pomaly vracajú deväťdesiatky, a tak sa môžete tešiť na nové (a možno aj kučeravejšie) formy účesov. Nezabudnite, že výber účesu by sa mal okrem najnovších trendov odvíjať aj toho, čo vám pristane. Účes podľa typu tváre dokáže podčiarknúť vaše prednosti a zakamuflovať jemné nedostatky.  

Zdroj foto: Focus and Blur / Shutterstock.com

Účes do postupna sa vracia do módy

Pokiaľ ste milovali kaskádovitý strih vlasov, tzv. postupku, potom vám nové trendy urobia určite radosť. V roku 2022 sa totiž kaskáda vracia do módy, a to aj v podobe krátkych účesov ako je mikádo, ale aj dlhých vlasov. Takýto štýl si môžu dovoliť hlavne ženy s hustými vlasmi. Vďaka tomuto účesu budete vyzerať elegantne a žensky, neuškodí ani oživenie vo forme ďalšej farby.

Hladký pevný drdol alebo dlhý vrkoč

Ani dokonalé účesy nebudú v nových trendoch chýbať. Vysoký vrkoč zapletený z dlhých vlasov bude vyzerať dokonale a skvele sa hodí napríklad aj k business outfitu alebo ako spoločenský účes na svadbu, podobne ako vysoko vyčesaný drdol. Všetky tieto typy účesu budú “in” iba za predpokladu, že dobre stiahnete všetky vlasy od čela až dozadu.

Nesmú vám vytŕčať žiadne „baby vlásky“ alebo povolené pramene, ktoré postupne začnú z vysokého drdolu vypadávať. K dokonalému účesu vám určite pomôže lak na vlasy, ktorým účes uhladíte. Na jemné rastúce vlasy, pripomínajúce páperie, môžete použiť fixačnú riasenku (resp. maskaru na uhľadenie vlasov). Tento produkt vznikol práve kvôli novo vznikajúcim trendom a slúži priamo na tento typ vlasov.

Pandémia vládne aj vlasovým trendom

Vplyv pandémie a lockdownu zapríčinil v roku 2021 zaujímavé trendy nielen v móde, ale aj v oblasti vlasov. Zatiaľ, čo sme sa celý rok držali bezúdržbových a ležérnych, až nedbalých účesov, tento rok si dáme viac záležať. Bude to viditeľné nielen na uhladených vrkočoch a drdoloch, ale aj na samotnom mikáde v jemne natočenej forme. Dokonalosť môže byť ležérna, vždy ale musí dávať zmysel a nesmie pôsobiť tak, že ste svojmu účesu ráno nevenovali žiadnu pozornosť.

A aký trendy účes pre nový rok zvolíte vy?

Zdroj: southernliving.com

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.