Úprava obočia: Aké metódy existujú a ktorá je vhodná pre vás?

Výrazné, ale zároveň prirodzené obočie dominuje celej tvári. Dodá na kráse každej žene, naučte sa ho teda správne upraviť. Prečo je úprava obočia dôležitá a aké metódy úpravy spoznáme?

Naučte sa tie najlepšie tipy na úpravu obočia, s ktorými vytvoríte dokonalý vzhľad počas rannej kozmetickej rutiny.

Ako na dokonalé obočie

Predstavte si sami seba bez obočia. Z vášho výrazu ani vy sami nespoznáte, čo si máte myslieť. Nepotrebujete žiadne zložité tiene na očných viečkach, linky ani dokonale upravený rúž. Na denné líčenie vám stačí perfektný vzhľad pre správny výraz na tvári a len minimálna vrstva riasenky.

Aj vy si určite spomeniete na doby, kedy sa nosilo tenké a takmer neviditeľné obočie, ktoré bolo dokresľované tenkou linkou alebo ceruzkou na oči. Z týchto čias ešte mnohým z nás obočie ani nedorástlo. Pokiaľ aj vy máte problémy s rastom a prajete si prirodzené a husté obočie, vyskúšajte sérum na rast obočia. Tieto séra sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené a skutočne fungujú.

Prirodzené obočie

Zabudnite na neprirodzenú farbu, hustotu či tvar. V dnešnej dobe je jasným módnym trendom prirodzenosť, ktorá sa odráža aj v okolí našich očí. Vytvarujte a vytrhajte len malé množstvo chĺpkov, ktoré skutočne narúšajú pekný tvar. Ostatné nechajte prirodzene tam, kde sú. Stačí obočie učesať malou kefkou a pustiť sa do dokresľovania, ktorým privedieme tvar obočia k dokonalosti.

Správny tvar obočia

Aby vaše obočie opticky zväčšilo vaše oči a dodalo celkovému vzhľadu na pôvabnosti, je nutné trochu upraviť jeho tvar. To urobíte jednoducho pomocou ceruzky na oči.

Zdroj foto: Kotin / Shutterstock.com
 • Priložte ceruzku zvisle k nosu, v mieste pretnutia by malo začínať vaše obočie.
 • Bod zlomu by mal nastať tam, kde vám ukáže ceruzka pri pretnutí špičky nosa a okraja očnej zornice.
 • Končí v mieste, ktoré vám ceruzka ukáže pri pretnutí špičky nosa a konca viečka.

Maľovanie obočia

Na dokreslenie prívetivého tvaru môžete použiť:

 • ceruzku na obočie,
 • tiene,
 • pomádu či gél,
 • riasenku.

Zatiaľ čo tieňmi zvládne dokresliť krásny tvar obočia i úplný začiatočník, špeciálne ceruzky vám dodajú oveľa modernejší vzhľad a tvar. Pokiaľ sa nechcete starať o každodenné maľovanie obočia, môžete sa oddať do rúk kozmetických služieb.

Pamätajte na to, že nielen samotná úprava obočia, ale aj vhodné líčenie očí zvýraznia vaše rysy tváre.

Permanentné obočie alebo laminácia sú veľmi obľúbené kroky, ktoré ženy rady podstupujú.

Metódy úpravy obočia

Úprava obočia nie je žiadna veda a zložitá záležitosť, stačí sa zorientovať v metódach úpravy, ktoré poznáme:

 • trhanie obočia a dokresľovanie,
 • farbenie obočia,
 • laminácia obočia,
 • tetovanie obočie.

Trhanie a dokresľovanie obočia

Správna úprava obočia dokáže zmeniť váš vzhľad a rozjasniť celú tvár. Obočie je totiž tá časť, ktorá tvári dominuje, preto jej treba venovať najväčšiu pozornosť.

Ako si vytrhať obočie? Pokiaľ s úpravou obočia ešte len začínate, kúpte si pinzetu  alebo žiletku na obočie. Pokiaľ sa formovania obočia bojíte a nedôverujete svojim schopnostiam, použite šablóny na obočie, ktoré vám prácu uľahčia. Pri práci využite denné svetlo. Každé obočie má svoj prirodzený tvar, preto sa nesnažte meniť ho násilím, ale zachovajte prirodzený oblúk obočia. Pinzetou preto jemne odstráňte chĺpky, ktoré sú nad alebo pod oblúkom a obočie vždy prečešte malou kefkou.

Praktická rada: Najvhodnejšia doba na trhanie obočia je po sprche či kúpeli, keď je pokožka mäkká a jemná, chĺpky idú ľahšie vytrhnúť.

Na dokreslenie môžete použiť ceruzku na obočie alebo tiene na obočie. Zvýrazňujte od oka smerom k spánkom. Obočie môžete ešte zafixovať gélom alebo voskom na obočie.

Farbenie obočia

Ak sa chcete vyhnúť každodennej ranej rutine, môžete sa rozhodnúť pre farbenie obočia. Táto úprava vydrží cca 2 – 4 týždne a pokojne ju zvládnete aplikovať aj doma – farbu na obočie zoženiete v každej drogérii. Úpravu obočia a starostlivosť oň však môžete zveriť aj do rúk odborníkov a v každom kozmetickom salóne vám poradia presne tú techniku, ktorá vašej tvári pristane najviac.

Praktická rada: Nepoužívajte na farbenie obočia štandardné farby na vlasy, je príliš agresívna. Farbu na obočie nechajte pôsobiť spočiatku len cca 3 minúty. Ak sa vám intentita zdá príliš slabá, farbenie zopakujte. 

Úprava obočia lamináciou

Úprava obočia pomocou laminácie je jednou z najobľúbenejších metód. V čom spočíva? Vaše prirodzené a upravené obočie sa nafarbí farbou na obočie, zvýrazní a nakoniec zafixuje tak, aby vydržalo čo najdlhšie. Laminácia obočia vydrží väčšinou 4 – 6 týždňov, záleží na type obočia a pleti.

Zdroj foto: puhhha / Shutterstock.com

Úprava obočia tetovaním

Tetovanie obočia je metódou, ktorá ponúka permanentné obočie. Úprava obočia sa môže uskutočniť viacerými technikami, poznáme:

 • púdrové obočie,
 • microblading (vláskovanie),
 • ich kombináciu.

Púdrové obočie vs microblading

Púdrové obočie je taká úprava obočia, kedy sa oblúk tvaruje pomocou mikrobodiek. Chĺpky nevytvára, iba tvaruje a zafarbuje. Ide o vytrvalú metódu, ktorá vám na tvári vydrží približne 2 – 3 roky.

Microblading obočia nazývaný aj vláskovanie sa vykonáva za pomoci špeciálneho nástroja, ktorý tetuje alebo kreslí tenké linky, ktoré vyzerajú ako skutočné chĺpky. V súčasnosti ide o najrozšírenejšiu metódu úpravy obočia.

Prečítajte si viac o metóde microblading.

Zdroj: cosmopolitan.com

 

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.