Microblading obočia: Aký je postup a ako dlho vydrží?

Problém s nedokonalosťou obočia riešia prevažne ženy, pretože vedia, ako veľmi dokáže zmeniť výraz tváre. Preto si tiež obľúbili tzv. microblading obočia. Čo sa za týmto slovom skrýva?

Čo je microblading

Niektorá žena sa narodila s obočím hustým tak, že vyzerá ako dve čierne kefky. Druhej žene rastie nad očami pár chĺpkov, a navyše ešte veľa svetlých. Máloktorej žene sa jej prirodzené obočie páči. Popri vytrhávaní chĺpkov či naopak ich farbení existuje aj revolučná metóda úpravy obočia na báze permanentného make-upu. Nazýva sa microblading (vláskovanie obočia) a v súčasnej dobe patrí medzi žiadané procedúry. Niet divu, keď vďaka nej ženy získajú krásny vzhľad svojho obočia, a to na pomerne dlhú dobu – až na dva roky.

Podstatné je pri microbladingu farebné zvýraznenie jednotlivých chĺpkov, pričom je rešpektovaný ich prirodzený rast. Využívajú sa na to špeciálne čepieľky na microblading s 18 ihličkami za sebou, ktorými sa farba nanáša do kože. Netreba sa však obávať bolestivosti zákroku, pretože nejde o klasický rez, ale len také škrabnutie na povrchu pokožky. Súčasťou procedúry je pochopiteľne aj použitie lokálneho anestetika.

Výhody microbladingu

Máloktorá úprava obočia dokáže napodobniť jeho prirodzený tvar ako práve microblading. Aj preto sa stal tak obľúbeným. Jeho prevedenie je však potrebné zveriť odborníkom v kozmetickom salóne, ktorí majú k dispozícii kvalitné farby aj vybavenie. Výsledkom je potom dokonalý vzhľad, ktorý často mení aj výraz tváre ženy. Pochopiteľne k lepšiemu, ak je celá procedúra vykonaná profesionálne, pretože majiteľka nového obočia obvykle omladne a jej oči sa rozžiaria, čo si okolie hneď všimne. Microblading (vláskovanie obočia) je preto potrebné robiť každej žene na mieru, jeho aplikácii predchádza individuálna konzultácia so štylistom, ktorý poradí najlepšie riešenie.

Zdroj foto: Burdun Iliya / Shutterstock.com

Proces hojenia po microbladingu

Pripravte sa na to, že proces hojenia bude trvať približne 4 týždne. Správnou starostlivosťou ho môžete urýchliť a docieliť taktiež to, že finálny efekt vám vydrží dlhšie. V priebehu hojenia sa vám v prvom týždni po microbladingu začnú tvoriť drobné chrastičky. Tie za žiadnych okolností neodlupujte, odpadnú samé. Nenechajte sa vystrašiť ani zmenou intenzity pigmentu vášho obočia. Počas prvého týždňa bude výrazne tmavšie, následne paradoxne zase zbledne. Približne po 2 – 3 týždňoch však docielite požadovaný efekt a farba sa ustáli. Po hojení bude nutná aj korekcia, pri ktorej sa upravia všetky nedokonalosti – pigment sa pravdepodobne neusadí dokonale na celom obočí, prípadne budú miesta, kde nechytil vôbec (každý typ pokožky reaguje inak).

Po aplikácii sa neodporúča návšteva solária, sauny alebo bazéna a jeden týždeň je nutné miesto permanentného make-upu udržiavať v čistote, aby sa do rán nezaniesla infekcia. Keď sa vytvoria drobné chrasty a odpadnú, už žiadne obmedzenia nie sú.

Je microblading vhodný pre každého?

Vzhľadom na to, že pri microbladingu dochádza k porušeniu kože, nie je vhodný pre diabetikov ani pre osoby, ktoré trpia problémami so zrážaním krvi, majú epilepsiu alebo onkologické ochorenie. Pozor treba dávať aj pri alergii na použité farbivo. Nutné je taktiež podotknúť, že na mastnej pleti s množstvom väčších pórov nebude permanentné obočie dobre držať.

Microblading, ako úpravu obočia, má dnes v ponuke každý dobrý kozmetický salón. Cena za úpravu obočia pomocou microbladingu je okolo 200 eur, čo je bežná cena u profesionálnej kozmetičky, ktorá sa týmto permanentným make-upom zaoberá. Príliš nízka čiastka za aplikáciu síce láka, ale mala by byť skôr varovaním, či bude microblading vykonaný naozaj odborne.

Zdroj: cosmopolitan.com

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.