Kategória

Recepty na nátierky

Receptov na nátierky existujú stovky. Prečo sú také obľúbené? Pretože sú zdravé, chutné a ľahké jedlo a dajú sa využiť niekoľkými spôsobmi. Nátierky na večere alebo na desiaty možno natrieť na chlebíček, jednohubky, na sendviče alebo ich tiež môžete použiť ako náhradu namiesto masla. Domáce nátierky sú oveľa lepšie ako kupované v obchode a pripravíte ich veľmi jednoducho aj za menej ako 20 minút.

Ako pripraviť najlepšie nátierky na chlebíčky?

Medzi najznámejšie patrí klasická vajíčková pomazánka, tá ktorá chutí ako od babičky. Obľúbená je tiež avokádová, tzv. guacamole, domáca oškvarková, šošovková či zelerová nátierka. Nič nepokazíte ani overenou nátierkou z medvedieho cesnaku či pažítky.

Ako urobiť nátierku na jednohubky pre návštevu

Na jednohubky sa najčastejšie pripravuje chutná cesnaková nátierka. Pripraviť však môžete aj špeciálnu budapeštiansku, tofu nátierku či pórovú. Zaujmete určite aj domácim parížskym šalátom, ktorý naservírujete na chrumkavé pečivo.

Medzi rybími nátierkami vyniká tuniaková a sardinková. Pripravte zdravé tuniakové jednohubky a uvidíte, ako rýchlo zmiznú zo stola.

Pokiaľ vás nebaví robiť dookola tie isté, môžete vyskúšať nové ako sú napríklad tekvicové, fazuľové, chrenové, alebo špenátové nátierky. Zdravou alternatívou pre návštevu je aj príprava zelerovej, mrkvovej alebo droždovej. Medzi syrovými kraľuje hermelínová nátierka prípadne tá z nivy.

Netradičné nátierky, ktoré vás prekvapia

Medzi tie, ktoré vás zaručene prekvapia, patrí sladká tvarohová či exotická krabia nátierka. Možností je mnoho, je len na vašej predstavivosti z čoho všetkého ju dokážete pripraviť.

Okrem nátierok nájdete na Tipio.cz aj ďalšie recepty .