Kategória

Recepty na mäso a hlavné jedlá

Základom pre obed je polievka a hlavné jedlo. Najpopulárnejšie recepty na hlavné jedlo sú tie s mäsom. Medzi najlepšie radíme recepty z kuracieho, hovädzieho a bravčového mäsa.

Recepty s kuracím mäsom

Recepty na kuracie mäso sa tešia mimoriadne veľkej obľube. Kto by predsa odolal takému chutnému obedu. Výhodou tohto mäsa je, že obsahuje veľké množstvo bielkovín. Medzi top recepty zaradíme zdravý Caesar šalát, teda trhané kuracie mäso s cestovinami a šalátom. Zabudnúť nesmieme na kuracie rezne, ktoré sa pripravujú k významným udalostiam. Obľúbeným receptom je zapečené kuracie mäso s ryžou alebo kuracie prsia plnené bryndzou a šťavnatou slaninkou. Ak kupujete kuracie mäso v akcii, dávajte si pozor akú značku kupujete, v kvalite býva veľký rozdiel. Vyskúšajte aj recept na chutný steak z kuracieho mäsa s marinádou, poprípade s omáčkou zo zeleného korenia. Skvelou voľbou je tiež čína s kuracím mäsom . Ak chcete jednoduchý recept na nedeľný obed, recept na kura na paprike sa vám určite zíde.

Recepty z bravčového mäsa

Recepty na bravčové mäso sú obľúbené najmä v dedinách a menších mestách. Kto by si nepochutnal na pečenom bravčovom mäse s ryžou a špeciálnou marinádou. Ak chcete pripraviť domáci burger vyskúšajte trhané bravčové mäso. Ak ste gurmán, vyskúšajte recept na pečené rebierka alebo bravčové výpečky. Vyhľadávaným receptom v kuchyniach je aj bravčové mäso s cestovinami a omáčkou alebo holandský mletý rezeň.

Recepty z hovädzieho mäsa

Aj keď hovädzie mäso zaostáva za kuracím či bravčovým mäsom, stále je určitá časť ľudí, ktorí na hovädzie mäso nedajú dopustiť. Medzi najlepšie recepty na hovädzie mäso patrí hovädzí guláš , španielsky vtáčik či klasické hovädzie mäso s kôprovou omáčkou a knedľou . Ak chcete pripraviť poctivý domáci hamburger s hovädzím mäsom v domácej žemli, nezabudnite ho piecť dlhšie ako kuracie mäso. Vyskúšať môžete aj recept na pravý tatarák z hovädzej sviečkovej.

Recepty z mletého mäsa

Mleté mäso sa využíva nielen v slovenskej kuchyni, ale po celom svete. Je bežnou súčasťou hlavného chodu a jeho príprava je rýchla a zvládne ju aj menej skúsený kuchár. Aké jedlo si teda pripraviť z mletého mäsa? Top recepty na mleté ​​mäso sú mäsové guličky, fašírky, lasagne, čevapčiči, plnené šampiňóny alebo chilli con carne. Vyskúšajte aj recept na mleté ​​mäso kombinovať s ryžou, cestovinami či zemiakmi. Pri kúpe mletého mäsa v akcii si dávajte pozor na jeho kvalitu, zvoľte radšej overeného obchodníka.

Obľúbenou a hlavne zdravou stravou sú recepty na ryby, ako napríklad šťavnatý losos pečený v rúre. Na Tipio.sk nájdete aj ďalšie rôzne jednoduché i zložité recepty .