Kategória

Recepty na koláče a múčniky

Recepty na koláče či múčniky sú v slovenskej kuchyni veľmi vyhľadávané. Ako pripraviť chutný koláč či bábovku? Na Tipio.sk nájdete jednoduché aj zložitejšie recepty na sladké aj slané koláče či múčniky.

Dnes sú v popredí okrem iného aj obľúbené makrónky.

Recepty na sladké koláče

Sladké koláče sa najlepšie kombinujú s ovocím. Pripraviť čučoriedkový, slivkový či ríbezľový koláč tak vôbec nie je problém. V letných mesiacoch môžete pripraviť sladké palacinky s tvarohom, alebo ku káve pripraviť makový závin. Osviežujúci bude samozrejme aj marhuľový, jahodový či hruškový koláč alebo galetka.

Pripraviť samozrejme môžete aj tradičné kysnuté koláče, ako sú linecké, posýpkový či moravský koláč.

Skvelou volobou sú aj bábovky. Vyskúšajte napríklad orechovú bábovku. Na leto sa hodí zase ľahká jogurtová bábovka.

Najlepší je jablkový koláč

Recepty na jablčné koláče sú najobľúbenejšie. Prečo? Pretože jablká sú bežne pestované ovocie v našich domácnostiach. Pripraviť tak môžete jednoduchý a rýchly jablkový koláč s tvarohom, pudingom či s posýpkou. Vyhľadávaným je aj krehký obrátený jablkový koláč. Ak chcete urobiť tradičný babičkin recept, určite skúste aj jablkový perník .

Hrnčekové koláče

Hrnčekové recepty sú rýchle na prípravu a tak nezaberú veľa času. Medzi najobľúbenejšie môžeme zaradiť hrnčekový koláč s jablkami a pudingom, prípadne s tvarohom, či hrnčekový perník a olejovú bábovku. Pripraviť si vo vašej kuchyni môžete aj hrnčekový slivkový alebo čučoriedkový koláč.

Recepty na slané koláče

Ak ste už prejedený sladkých koláčov, môžete vyskúšať pripraviť slané. Medzi najlepšie patrí slaný tekvicový alebo cuketový koláč. Vhodnou variantou pre vás môže byť aj slaný koláč z lístkového cesta.

Zdravé koláče

Na Tipio nájdete aj recepty na zdravé koláče, ktoré sú vyhľadávané stále častejšie. Pripraviť si tak môžete cuketový, mrkvový alebo rebarborový koláč. Ak chcete v kuchyni experimentovať pripravte si cibuľový koláč.

Jednoduché a rýchle múčniky

Nájsť u nás môžete aj recepty na múčniky. Medzi nimi dominujú najmä chutné recepty na bábovky či nadýchanú bublaninu s ovocím.

Na Tipio.sk nájdete aj iné recepty.