Kategória

Recepty na bezmäsité jedlá

Čas od času nie je na škodu uvariť si doma aj jedlo bez mäsa. Je zdravšie a tiež lacnejšie pre rodinný rozpočet. Ak sa chcete stravovať vyvážene a dopriať si pestrú stravu, jedlá z mäsa by ste mali vystriedať za recepty na bezmäsité jedlá.

Recepty na bezmäsité jedlá – slané

Tradičné bezmäsité jedlá sú výborné v tom, že sú ľahké a rýchle na prípravu. Ocenia ich všetky gazdinky, ktoré majú v kuchyni naponáhlo. K tradičnej kuchyni nepochybne patria zemiakové placky, zemiakové lokše či domáce langoše. Placky na niekoľko spôsobov si zrejme predstavia hlavne milovníci zeleniny. V lete si môžete pripraviť cuketové placky alebo karfiolové placky. Ak je váš rodinný rozpočet skoro na dne a hľadáte jedlo, ktoré je chutné a zároveň zasýti celú rodinu, vyskúšajte pastierske placky.

Bezmäsité jedlá pre deti – sladké

Palacinkydukátové buchtičky či vyprážané šišky s džemom sú asi najobľúbenejšími sladkými jedlami pre deti. Kto by predsa nemiloval ovocné knedle či tvarohové pirohy? Všetky tradičné recepty je možné pripraviť aj v zdravšom variante. Stačí vymeniť cukor za jeho zdravšiu náhradu (med, javorový sirup atď.) alebo bielu múku za špaldovú či celozrnnú.

Inšpirácia na recepty bez mäsa

Ak už sa vám zunovali všetky klasické jedlá a vyskúšali ste celú kuchársku knihu, na Tipio.sk nájdete ďalšie inšpirácie na recepty . Výbornými špecialitami na bezmäsité jedlá na obed sú napríklad plnené šampiňóny s omeletou, plnená cuketa alebo grilovaný baklažán. V letných mesiacoch vymeňte ťažké jedlá za odľahčené. Pestré šaláty, napríklad tradičný grécky šalát či caesar šalát, vás tiež zasýtia, ale nezaťažia žalúdok.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie recepty na bezmäsité jedlá, vyskúšať môžete šaláty, ryby či recepty na cestoviny.