Kategória

Recepty na torty a dezerty

Recepty na dezerty a torty sú vhodnou voľbou, pokiaľ chcete pripraviť sladký alebo slaný pokrm. Sú vhodné nielen na narodeninové oslavy, svadby ale aj na návštevu alebo ich môžete pripraviť len tak, pre radosť. Na Tipio.sk nájdete jednoduché recepty na dezerty a torty, ktoré sú vhodné nielen pre začiatočníkov ale aj pre skúsenejších kuchárov a pekárov. 

Najlepšie torty

Ak chcete pripraviť tie najlepšie torty na oslavu alebo len tak, vyskúšajte čokoládovú tortu. Čokoládu miluje každý a tak nič nepokazíte. Výborne chutí aj parížska alebo krtková torta. V lete je naopak veľmi obľúbená ovocná mandarínková torta alebo sladká pavlova torta.

Medzi tradičné recepty radíme sacherovu tortu alebo makovo-tvarohovú tortu.

Ak chcete prekvapiť blízkych narodeninovou tortou a bojíte sa, že pokazíte krém, tak máme pre vás aj postupy, ako vytvoriť chutné krémy na torty.

Slané torty

Niekedy je potrebné obmedziť sladké, v tom prípade vyskúšajte slané. Vyskúšajte recept na tekvicovú tortu. Zaujímavá je tiež špenátová či mrkvová torta.

Dezert

Dezerty môžu mať rôznu podobu. Niektoré vyzerajú ako koláč, iné ako torta a dezert môžete tiež pripraviť priamo do dezertného pohára. Ak ste skúsenejší alebo aj začiatočník a chcete v kuchyni experimentovať, vyskúšajte recept na Panna cotta alebo Crème Brûlée.

Medzi dezert môžeme zaradiť aj brownies alebo americké cookies. Receptov na cookies existuje mnoho ale pripraviť pravé chrumkavé je častým problémom.

Najobľúbenejší dezert je cheesecake

Pokiaľ tiež patríte medzi obdivovateľov cheesecake, určite vyskúšajte recept na nepečený čokoládový cheesecake. Obľúbené sú tiež ovocné cheesecake s jahodami, čučoriedkami, malinami či banánom. Jednoduchá je príprava receptu na citrónový cheesecake. Ďalšími obľúbenými je aj tvarohový či netypický levanduľový cheesecake. 

Vyskúšajte aj ďalšie chutné recepty.