Kategória

Recepty na polievky

Recepty na polievky sú jedným z najvyhľadávanejších receptov. Možno aj preto, že sú veľmi chutné, výživné a zdravé jedlo. Slováci ich jednoducho milujú. Pripraviť zdravú polievku nie je vôbec zložité ani pre úplných začiatočníkov. Medzi najobľúbenejšie patria: cuketová polievka, kapustnica, zemiaková, gulášová polievka, zeleninová polievka, tradičná cesnačka a mnoho ďalších.

Recepty na polievku pripravíte ľahko a tiež nie sú náročné na rozpočet – najmä ak si ich uvaríte doma, namiesto aby ste ju kupovali v obchode. Napríklad taká hrachová polievka s párkom je chutná a zdravá, a pritom nízkonákladová.

Receptov na polievky sú stovky

Ak hľadáte recepty na polievky ste na správnom mieste. Na Tipio.sk nájdete mnoho možností ako pripraviť polievku. Ak chcete polievku čo zahreje pripravte si suroviny na polievku z kuracieho vývaru, alebo tekvicovú polievku z Hokkaido. Pokiaľ však nemáte čas a chcete pripraviť recept na rýchlu polievku môžete vyskúšať frankfurtskú polievku s párkom alebo brokolicovú polievku. Ste vy alebo vaša rodina veľmi hladný? Potom pripravte polievku čo zasýti, v tomto prípade môžete zvoliť šošovicovú, hubovú alebo krúpovú polievku s údeným mäsom.

Ako pripraviť chutnú polievku?

Niektoré polievky si však vyžadujú viac času na prípravu ako iné, takže budete musieť v kuchyni stráviť trochu viac času. Chutné polievky, ako je napríklad cibuľačka, alebo karfiolová polievka, nie je ťažké pripraviť doma. Základom je používať čerstvé suroviny a vedieť, ako dlho sa musia jednotlivé suroviny variť, než sa pridá ďalšia. Nezabudnite tiež, že zatiaľ čo niektoré polievky treba variť aj viac ako 60 minút alebo dlhšie, iné sú hotové už za 15 minút.

Existujú aj ďalšie špeciálne polievky ako napríklad Pho bo, kulajda, obľúbený aj nenávidený boršč, alebo napríklad balkánsky tarator.

Okrem polievok môžete vyskúšať aj ďalšie recepty.