Kategória

Drinky a nápoje

Každá časť roka so sebou prináša typické drinky, ktoré obľubujeme. Jar býva obvykle v znamení bylinkových čajov, ktoré si vychutnáme z čerstvých bylín. V lete milujeme domáce ovocné limonády, miešané nápoje či ovocné sirupy. S príchodom jesene a zimy si užívame horúcu čokoládu, punč či teplú šálku čaju.

Obľúbené alkoholické drinky a nápoje

Čas od času si každý rád dopraje svoj obľúbený drink, nezáleží na tom či alkoholický alebo nealkoholický. Najjednoduchší letný miešaný drink je určite mojito – postačí vám ľad, mäta, limetka, biely ruma sódovka. Medzi populárne alkoholické drinky patria aj bavorák, Aperol spritz, Blue Lagoon alebo Sex on the Beach. Pripravte si letné drinky na grilovanie alebo posedenie s priateľmi u vás doma. Ak máte bohatú úrodu na záhrade, môžete si pripraviť aj domáce ovocné vína, napríklad ríbezľové víno

Letné nealkoholické drinky a nápoje

Naviac miešané drinky si môžete pripraviť aj vo forme nealko drinkov, najčastejšie sa pripravuje nealko mojito. Okrem miešaných drinkov si výborne pochutnáte na domácich ovocných malinovkách, do ktorých môžete použiť sezónne ovocie – jahody, čučoriedky, čerešne z vlastnej záhrady a samozrejme čerstvé bylinky.

Ak ste milovníci ovocných či bylinkových sirupov, využite letnú sezónu na prípravu zásob. Jahodový, marhuľový či ríbezľový sirup sú plné vitamínov a tešiť sa z nich môžete celú zimu. Ak máte vlastný bylinkový záhon, zberajte z neho bylinky a pripravte si mätový či levanduľový sirup. Využiť však môžete aj silu prírody a z prechádzky si doniesť bazu na bazový sirup, prípadne orgován na osviežujúci orgovánový sirup. Sezónne ovocie, zeleninu či bylinky môžete mixovať na ovocné smoothie, ktoré vás nielen nabije energiou, ale taktiež dodá potrebné vitamíny a minerály.

Teplé drinky a nápoje

Šálka ​​čaju s priateľmi či horúca čokoláda vás donúti zastaviť sa a posedieť si s vašou rodinou či priateľmi. Okrem bylinkového či ovocného čaju sa stále obľúbenejším stáva pečený čaj, ktorý si môžete doslova namiešať podľa vlastnej chuti.

Obdobie, kedy si asi najviac vychutnávame horúce nápoje a teplé drinky, sú Vianoce. Kto by predsa odolal vôni klinčekov a škorice z vianočného punču ? Ak máte radi likéry, skúste si doma pripraviť vaječný likér či likér Baileys , nebudete ľutovať, chuť sa nevyrovná žiadne likére z obchodu. V zime ochutnajte perníkový sirup, ktorý môžete pridať nielen do čaju, ale aj do koláčov či plniek.