7 inšpirácií, ako zabaliť darčeky originálne a jednoducho

Otázkou ako zabaliť vianočné darčeky sa každoročne trápi nejeden z nás. Darujte vašim blízkym originálne pripravené darčeky a potešte vaše deti. Ako originálne zabaliť darček?

Darčeky sú nakúpené a teraz už ich zostáva len zabaliť. A práve balenie vianočných darčekov je pre mnohých kameňom úrazu, pretože väčšinou sú zabalené v rýchlosti a bez inšpirácie. Preto vás radi inšpirujeme netradičnými spôsobmi balenia darčekov, ktoré vás budú baviť a darovaného človeka na prvý pohľad prekvapia a potešia.

História balenia darčekov

Prvá najstaršia zachovaná zmienka o balení darčekov pochádza z Ázie a siaha až k roku 1603. Už vtedy Japonsko propagovalo opakovane použiteľné darčekové balenie vyrobené z látky zvanej Furoshiki. Až vo viktoriánskom období začala západná civilizácia uprednostňovať svoje vlastné tradície balenia darčekov  Keď boli v roku 1843 vynájdené vianočné priania, výrobcovia papierenského tovaru začali vytvárať dekoratívny papier, z ktorého postupne vznikli darčekové tašky, ozdobné krabičky a pod.

Ako originálne zabaliť darček

V dnešnej dobe existuje obrovské množstvo možností, ako zabaliť darček. Poďme sa spoločne pozrieť na originálne spôsoby balenia vianočných darčekov, ktoré prinesú toľko radosti.

Prírodné vianočné balenie

Iste ste si všimli, že v poslednej dobe sú stále v obľube prírodniny. To platí aj v prípade balenia darčekov. Prírodné baliace papiere zoženiete už takmer všade a na dozdobenie darčeka vám postačí, keď si urobíte prechádzku do lesa alebo parku. Práve tam nájdete poklady ako sú smrekové vetvičky, šišky alebo šípky. Vybranú prírodninu priložte k darčeku a upevnite ju špagátom, napríklad jutovým. 

originálne balenie darčekov z prírodním
Zdroj obrázku: Julia Sudnitskaya / Shutterstock.com

Ako zabaliť darčeky pre deti

Tento spôsob balenia darčekov ocenia najmä deti. Opäť darčeky zabaľte prírodným hnedým papierom. Potom už stačí dať voľnosť kreativite a fantázii. Pomocou farbičiek, pasteliek, mašličiek, farebných papierov môžete na darček vytvoriť napríklad soba, snehuliaka alebo obľúbené zvieratká vašich detí.

Odporúčame: Prestieranie stola na Vianoce – inšpirácie a tipy

Ako zabaliť ekologicky darčeky

Veľkým hitom sa stalo aj balenie vianočných darčekov do novín. Týmto baliacim spôsobom rozhodne zaujmete a starí rodičia si napríklad zaspomínajú na svoje detské roky, kedy práve vtedy boli darčeky do novín balené bežne.

Darček s nádychom luxusu

Aj pre milovníkov lesku máme jeden nápad. Darček zabaľte do jednofarebného baliaceho papiera, odporúčame bielu alebo čiernu. Ďalej previažte trblietavou stužkou. Namiesto klasickej mašle na stužku pripevnite pomocou tavnej pištole vianočné ozdoby. Skvele vyzerá kombinácia bieleho papiera a zlatých malých baniek. Celý darček by mal pôsobiť jemne a luxusne.

Sušené ovocie namiesto mašle

Ak hľadáte skutočne niečo nové, voňavé a netradičné, odporúčame pridať na darček dekorácie v podobe sušeného ovocia. Stačí darček zabaliť do baliaceho papiera prírodnej farby, omotať jutovým povrázkom a naň pripevniť miesto klasickej mašle napríklad sušený pomaranč. Tiež môžete pridať tyčinku škorice. Pamätajte, že v jednoduchosti je krása.

Perníček s menom

Darček sa dá oživiť aj pomocou perníčkov. Upečte perníčky vami zvoleného tvaru a doprostred urobte opatrne dierku tak, aby ste ňou prevliekli dekoratívnu stuhu. Perníčky budú na vianočnom darčeku zastávať rolu mašle, takže ich uviažte okolo darčeka na stužku tak, aby boli jeho dominantou.

Nezabudnite, že celkový vzhľad zabaleného darčeka by mal ladiť a byť jednoduchý. Stavte na prírodný hnedý baliaci papier v kombinácii s červenou. Týmto farbám tiež prispôsobte stuhu. A ak budete mať čas navyše, perníčky môžete dozdobiť polevou a napísať na ne meno obdarovaného.

Mohlo by Vás zaujímať: Ako vyrobiť adventný veniec?

Vlastný vzor vďaka pečiatke

Nemôžete nájsť baliaci papier, ktorý by bol podľa vašich predstáv? Nie je nič jednoduchšie ako si ho vyrobiť. Verte, že túto prácu ocenia najmä deti. Pamätáte na pečiatky zo zemiakov? Vytvorte si svoje vlastné vzory pečiatok, ktoré potom obtlačte do farbičiek a následne na papier už zabaleného darčeka. Pre deti môžete vytvoriť vzor Mickey Mouse, z ktorého budú stopercentne nadšené.

Ešte stále tápete v tom, ako zabaliť vianočné darčeky krásne a originálne? Prinášame vám originálny postup na balenie darčekov priamo vo videu.

Tento typ balenia nemusíte využívať len na Vianoce, použiť ho môžete aj keď hľadáte, ako originálne zabaliť darček k narodeninám, sviatok, výročie či na inú príležitosť.

Nezabudnite na menovky na vianočné darčeky

Chcete darček oživiť netradičnou menovkou? Máme pre vás jeden tip. Nahraďte klasickú menovku malou fotografiou. Zapojte fantáziu, k úprave fotografie využite zimné filtre a iné dekorácie. Takto zabaleným darčekom nielen zaujmete, ale aj potešíte.

Tip: Originálne darčeky nielen na Vianoce nájdete na Darcekovy-raj.sk

Zdroj: homeincube.cz

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.