3 dôvody, prečo zaradiť tonikum do starostlivosti o pleť

Slovo tonikum je odvodené od slova tonizovať – a presne to aj s našou pleťou robí. Veľa žien sa domnieva, že slúži na dočistenie od všetkých líčidiel pred spaním. Ale nie je to tak úplne pravda. Skôr pripravuje pleť na ďalšiu starostlivosť.

Na pleti ošetrenej tonikom drží krém oveľa lepšie ako na tej neošetrenej. Malo by sa teda zaradiť do starostlivosti o pleť hneď po odlíčení a pred nanesením krému.

Hydratačné účinky

Jedným z dôvodov, prečo začať používať pleťové tonikum, je fakt, že pleť krásne hydratuje. Dodáva jej potrebnú vodu, takže pleť je hebkejšia a vyzerá mladšie. A nielen to, pleť tiež vyživuje a regeneruje. Pokiaľ sa trápite nejakými nedokonalosťami pleti, tonikum by sa malo stať vašim novým parťákom v starostlivosti o pleť.

Preč s akné

Ak trpíte na akné, tonikum vám má priaznivé účinky na zníženie jeho výskytu, pretože pleť zbavuje nečistôt a odumretých buniek. Pomáha aj s pórmi. Cez póry sa do pleti oveľa ľahšie dostanú najrôznejšie toxíny a nečistoty. Našťastie tonikum póry stiahne, a tým chráni pokožku vašej tváre. Takže zbohom nečistoty! Pokiaľ si tvár umývate vodou z vodovodu, je vhodné si následne pleť ošetriť tonikom. To sa totiž postará o to, aby sa pH vašej pleti po kontakte s vodou vrátilo do normálu.

tonikum na pleť na vyrovnanie pH
Zdroj foto: Ground Picture / Shutterstock.com

Mladší, krajší, zdravší

Vďaka toniku bude tón vašej pleti zjednotený, pokožka bude na dotyk hebká a na pohľad žiarivejšia a zdravšia. Pokiaľ pri starostlivosti o pleť používate aj olej, nebojte sa ho zmiešať s tonikom. Olej sa rýchlejšie vstrebe a vďaka tejto kombinácii bude vaša pleť krásne hydratovaná a zároveň jej dodáte aktívne látky, ktoré potrebuje.

Pridajte tonikum do svojho rituálu starostlivosti o pleť a čoskoro uvidíte jeho pozitívne účinky. Pleť nebude vyzerať unavene, vytratí sa začervenanie a pokožka tváre bude odolnejšia voči nečistotám.


Ďalšie tipy pre vás

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.