Reflexná masáž chodidiel pomôže od migrény aj ďalších problémov

Reflexná masáž chodidiel je veľmi účinnou a hlavne príjemnou masážou, ktorá vám prinesie mnoho pozitívnych účinkov pre celkové zdravie tela. Zistite, prečo je masáž chodidiel taká skvelá a kedy je dobré sa jej naopak vyhnúť.

Na reflexnú masáž chodidiel si môžete zájsť do masážneho salónu, ak si však osvojíte všetky potrebné informácie o masáži, môžete si ju dopriať aj v pohodlí domova navzájom so svojím partnerom. Takýto zážitok slúži aj ako stmelenie vášho vzťahu a pridanie nového, príjemného rituálu do voľných večerov.

Ako masáž chodidiel prebieha?

Na chodidlách sa nachádza mnoho reflexných bodov, ktoré sa odrážajú na zdraví vašich orgánov a ďalších častí tela. Ak potrebujete ešte pred návštevou vedieť, čo všetko sa na masáži deje, spozornite.

  • Zo všetkého najskôr vám masér umyje nohy a zbaví ich potu a nečistôt príjemným a voňavým kúpeľom.
  • Potom sa masér vydá cestou prvých reflexných stiskov, vďaka ktorým uvoľní malé kĺby a kosti na priehlavku aj chodidle. Vďaka tomu sa vaše nohy pripravia na celkovú masáž všetkých bodov.
  • Nasleduje samotná masáž celej nohy, kedy za pomoci trenia, hladenia, stlačenia a rôznej intenzity dotykov uvoľní všetky reflexné body na nohe.

Ak sa počas masáže objaví boľavé miesto, ktoré pri stlačení alebo masáži cítite viac, potom sa tomuto miestu masér venuje do hĺbky. Je totiž zrejmé, že zistené miesto je spojené s nejakou ďalšou časťou tela alebo orgánom. Vďaka dôkladnej masáži môže dôjsť až dokonca k vyriešeniu tohto zdravotného problému.

Pozitívne účinky masáže chodidiel

Na reflexnú masáž nôh sa vydáva každý, kto často pociťuje ťažké a opuchnuté nohy. Vďaka masáži sa totiž dolné končatiny celkovo uvoľnia a zmiznú všetky blokády. Tiež sa k masáži priehlavku a chodidiel odhodlá každý, koho dlhodobo trápi bolesť chrbta alebo hlavy. Masážou reflexných bodov na chodidlách totiž môže zmiznúť migréna, časté bolesti hlavy alebo nepríjemné bolesti krčnej chrbtice či krížov. A za skúšku to rozhodne stojí.

Ďalším skvelým účinkom na ľudské zdravie je správna funkcia krvného obehu, zmiernenie všetkých bolestí a dokonca prekrvenie celého tela. Dobrá masáž chodidiel pôsobí aj na lymfatický systém, odporúča sa dokonca ženám, ktorým sa nedarí otehotnieť.

reflexná masáž nôh v masérskom salóne
Zdroj foto: bearmoney / Adobestock.com

Pôsobí preventívne proti bolestiam hlavy, svalov i kĺbov, pomáha pri liečbe tráviaceho systému, pri problémoch s vylučovaním a trávením. Ak sa rozhodnete pre celkovú detoxikáciu tela, potom vám pre vyčistenie organizmu a posilnenie imunity môže pomôcť práve tento druh masáže.

Pre koho nie je táto masáž vhodná?

Reflexná masáž chodidiel je skutočným zázrakom, pre jej silu a účinky nie je však odporúčaná každému. Pokiaľ ste napríklad v inom stave, túto masáž si radšej odpustite. Prúdením lymfatického systému a silnejšiemu prekrveniu by mohlo dôjsť ku komplikáciám v tehotenstve. Vyhnite sa masáži aj v prípade zápalu žíl alebo žliaz a uzlín, stláčanie reflexných bodov nie je vhodné ani pre ľudí s rizikom trombózy.

Ak vás trápia časté zápaly alebo otvorené rany na nohách, je dobré sa najskôr poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom, či je táto forma masáže pre vás vhodná. Zvážte návštevu masérskeho salónu aj v prípade, že sa vám na nohách objavila infekcia alebo pleseň. Už len z hygienických dôvodov bude vhodné návštevu odložiť.

Reflexná masáž chodidiel je skrátka zázrak, ktorý by bolo dobré zaradiť v prípade akýchkoľvek komplikácií vášho zdravia. Je totiž veľmi pravdepodobné, že špeciálne hmaty, ťahy a tlaky vám pomôžu a spríjemnia každý ďalší deň.

Zdroj: vitalia.cz


Prečítajte si tiež

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.