Ako sa zbaviť kruhov pod očami? Rady, ktoré vám pomôžu

Ráno sa pozriete do zrkadla a zhrozíte sa. Zase tie hnusné čierne kruhy pod očami. A to vás dnes čaká tá dôležitá schôdzka! Ako sa ich teraz zbaviť? Poradíme vám, čo na kruhy pod očami platí – a ako zariadiť, aby sa vám vôbec neobjavovali.

Čo sú kruhy pod očami

Kruhy pod očami sú vačky, do ktorých sa ukladá tuk a tekutina. Preto sa tiež cítite, že máte tvár tak nejako napuchnutú. Je to práve tekutinou, ktorá sa vám uložila pod očami. Samozrejme, že sa takto ukladá aj na ostatných miestach, avšak pod očami je to najviac viditeľné, pretože je na tomto mieste koža veľmi tenká.

Čo spôsobuje kruhy pod očami

Kruhy pod očami sú často spôsobené týmito vplyvmi:

  • alergia,
  • starnutie,
  • nespavosťou,
  • namáhaním očí – nadmerné sledovanie obrazovky, intenzívnym plačom a ďalšie.

Tipy, ako sa zbaviť kruhov pod očami

Poďme sa pozrieť, čo pomáha na kruhy pod očami.

Studený obklad

V prípade obkladu na kruhy pod očami môžete použiť prakticky čokoľvek, čo je ale veľmi studené.

  1. Napríklad okrúhle odličovacie tampóny, ktoré namočíte do ľadovej vody.
  2. Čajové lyžičky, ktoré necháte chvíľu v mrazničke.
  3. Studené navlhčené vrecká so zeleným čajom.

Pokiaľ nemáte čas, stačí vziať čokoľvek studené, čo nájdete v chladničke a jednoducho to na nevzhľadné vačky priložiť.

Ovocie a zelenina

Nielen, že je ovocie a zelenina skvelým zdrojom vitamínov, ale tiež má pozitívne vlastnosti pri pôsobení na kruhy pod očami.

Zemiaky

Vezmite si doma zemiak, pokiaľ nie je studený, vložte ho na chvíľu do mrazničky. Potom ho rozrežte napoly a každú polovicu priložte na jedno oko. Škrob, ktorý vychádza zo surového zemiaku, totiž vyživuje očnú oblasť, rovnako ako vitamín C a enzýmy v zemiaku obsiahnuté. Navyše má aj bieliaci účinok, takže tmavé kruhy pod očami už nebudú také tmavé.

Avokádo

Avokádo je právom radené medzi superpotraviny – a je prospešné snáď pre každú časť tela. Priložte plátky avokáda na oči – a behom chvíľky dôjde k zosvetleniu tieňov. Tiež môžete použiť roztlačené avokádo a rozložiť na celú tvár – a urobiť si tak skvelú pleťovú masku.

Šalátová uhorka

Šalátová uhorka má schopnosť redukovať nadbytočné tekutiny. Stačí jednoducho priložiť na každé oko jeden plátok uhorky a na chvíľu relaxovať. Najlepšia je samozrejme uhorka chladná – chlad totiž iba umocní jej účinky.

Prípravky na kruhy pod očami

Najlepšie sú krémy na kruhy pod očami, ktoré si dokážete kúpiť v každej drogérii. Obľúbené sú aj korektory alebo tvárové masky na kruhy pod očami. Vyskúšajte, čo funguje vám.

Ako zamaskovať kruhy pod očami?

Pokiaľ premýšľate ako zakryť kruhy pod očami, môžete vyskúšať použiť make-up.

Odporúčame: Ako vybrať makeup pre vašu pleť?

Príčiny vzniku kruhov pod očami?

Dôležitá je aj prevencia vzniku kruhov pod očami, pretože existuje mnoho aspektov, prečo vznikajú.

Nesprávna životospráva

Zlé stravovanie znamená trápenie sa pre telo v mnohých ohľadoch – a pokiaľ to už telo samo nezvláda, dáva nám to najavo rôznymi fyzickými príznakmi. A jedným z nich sú práve čierne kruhy pod očami. Je teda dôležité svojmu telu dodávať dostatočné množstvo vitamínov, minerálov a ďalších zdraviu prospešných látok. A to najlepšie prírodne – z potravy. Obmedzte tuky a cukry vymeňte za tie prírodné – za ovocie.

Slnko

Každá žena chce mať opálenú pokožku a bronzový nádych. Pozor ale na nadmerné vystavovanie sa slnku. Potom bude vo vašom tele nadmerné množstvo melanínu. To je pigment, ktorý zaisťuje farbu vašej pokožky. A ak je ho jednoducho veľa, spôsobia tmavé kruhy v oblasti vašich očí.

Gény

Robíte všetko správne, ale stále sa tmavých kruhov pod očami nemôžete zbaviť? Na vine môže byť aj vaša rodinná história. Spýtajte sa svojej mamičky, či týmto problémom tiež náhodou netrpela.

A aké spôsoby odstránenia kruhov pod očami používanej vy?


Ďalšie zaujímavé články, ktoré by sa vám mohli páčiť

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.