Farba Vianoc 2023 – ktorá farba vedie tento rok?

Farba tohtoročných Vianoc je momentálne horúcou témou. Ktoré farby budú moderné tieto Vianoce? Zlaďte vianočnú výzdobu domova do týchto farieb a užite si Vianoce štýlovo a elegantne.

Vianoce sa neúprosne blížia, a tak sa na vianočnú atmosféru zmenia nielen ulice historických centier miest, ale aj každá domácnosť. Ak sa aj vy chystáte na sviatočnú výzdobu domova, mali by ste spozornieť.

Prajete si mať kúzelný adventný čas so štýlovou výzdobou? Väčšinou sa všetko odráža na detailoch a maličkostiach, jedna farebná kombinácia by ale mala prevládať v celom domove. Pokiaľ sa totiž rozhodnete kombinovať viac farieb naraz, nebude interiér pôsobiť ucelene. Zhluk viacerých farieb vám neprinesie pokoj počas sviatočných dní, naopak bude pôsobiť chaoticky a nevzhľadne.

Vianočný čas je vlastne v niečom veľmi kúzelný. V amerických štátoch býva zvykom vyzdobiť vianočne dom zvonku aj celý interiér. Ozdoby, Santa, ihličie a červené mašle nechýbajú snáď na jedinom zábradlí schodiska ani v kúte miestnosti. Tento americký štýl pôsobí na fotografiách veľmi honosne, to však nemusí byť tá správna atmosféra pre vaše tradičné a pohodové Vianoce.

Naopak menšia a striedmejšia výzdoba a vkusne zvolená miera ozdôb dodá vášmu interiéru tú správnu a kúzelnú atmosféru celého adventu. Pokiaľ aj vy chcete pripraviť rodine také Vianoce, nepreháňajte to. Zlatá stredná cesta bude tou pravou voľbou.

Najobľúbenejšie farby tohtoročných Vianoc 2023

Zatiaľ čo v minulých rokoch vládla vínová, zlatá alebo napríklad tmavo zelená farba, tohtoročné trendy idú úplne iným smerom. Na tohtoročné Vianoce sa totiž nosia predovšetkým čistota, žiarivosť a lesk. Čo to znamená pre vašu domácnosť? Bude žiariť v mene svetlých farebných tónov. Teda, aká je farba tohtoročných Vianoc? Poďme sa na to bližšie pozrieť.

Šťastná rodina zdobí vianočný strom.
Zdroj foto: pressmaster / stock.adobe.com

Biela farba

Biele Vianoce v našom podnebí zrejme síce zase nebudú, sneh si však môžete nahradiť bielou výzdobou celej domácnosti. Biela bude totiž hlavnou farbou tohtoročných Vianoc, a tak by nemala chýbať ani u vás. Pokiaľ si neviete predstaviť, že je celá vaša vianočná výzdoba iba v bielej, môžete ju kombinovať s inou farbou. Vďaka tomu použijete aj ozdoby z predošlých Vianoc.

Strieborná farba

Druhou obľúbenou a trendy farbou tohtoročných Vianoc 2023 je rozhodne strieborná farba. Tá dodá vašej výzdobe na žiarivosti aj vznešenosti, dobre sa hodí aj k bielej farbe a ľahko striebornú skombinujete s ďalšími farbami.

Béžová farba

Milovníci prírodných materiálov zajasajú! K moderným farbám Vianoc sa totiž pridáva aj béžová, ktorá sa skvele kombinuje so slamenými ozdobami aj ďalšími prírodnými materiálmi.

Modrá farba

Veľmi prekvapujúcou farbou tohtoročného adventu je aj modrá farba. Klasická modrá symbolizuje čistotu, mier a pokoj. Presne tieto symboly by sa totiž tohtoročné Vianoce mali odrážať v každej rodine. Modrá sa navyše skvele hodí ako k bielej, tak aj k striebornej. Takáto kombinácia bola obľúbená už pred niekoľkými rokmi, tento rok sa opäť vracia do módy.

Ako skombinovať farby na vianočnom stromčeku?

Kombinujte vždy dve, maximálne tri farby – to je základné pravidlo. Kombinácia modrej a bielej bude vyzerať fantasticky. Pokiaľ sa teda chcete pustiť do kombinácií farieb, tento variant bude skvelou voľbou. Dobre sa vám bude kombinovať aj biela so striebornou a modrou. U béžovej buďte opatrnejší, vedľa snehovo bielej môže vyzerať nevzhľadne.

Béžovú naopak skvele doplníte k tmavo zelenej, modrej alebo vínovej. Nebojte sa kombinácií, nikdy však nesiahajte po viacerých farbách naraz. Maximálnym počtom dominantných farieb sú tri.

Aké prvky prevládajú tieto Vianoce?

Pokiaľ chcete poznať aj obľúbené doplnky tohtoročných Vianoc, budete musieť zamieriť do lesa a prírody. Orechy, škorica, sušené plátky pomaranča, ihličia alebo drevené guľatiny kmeňov stromov – to sú krásne prírodné prvky, vďaka ktorým vykúzlite atmosféru Vianoc počas chvíľky. Pokiaľ si každoročne lámete hlavu nad tým, ako prestrieť štedrovečerný stôl, pokojne zvoľte jednoduché prestieranie doplnené o spomínané prírodné dekorácie.

Vôňa, prírodné odtiene a kúsok lesa vo vašom interiéri bude dodávať domácnosti pohodu, pokoj a mier.

Tak čo, v akej farbe budú tohtoročné vianoce u vás doma?

Zdroj: countryliving.com


Ďalšie zaujímavé články

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.