Letné účesy nielen k vode – aké sú aktuálne trendy?

Napokon sme sa dočkali – leto je tu! Letné obdobie je pre mnohých z nás to najkrajšie v celom roku. A radosť z neho je možné vyjadriť aj pomocou originálnych vlasových kreácií. Ako si vytvoriť tie najlepšie letné účesy? Pozrite sa na top trendové účesy, ktoré tento rok letia!

Iste sa zhodneme na tom, že leto patrí, čo sa týka účesov a úprav nášho zovňajšku, k najobľúbenejším obdobiam v roku. Je to radostné obdobie, keď si môžeme dovoliť plne experimentovať a brať život s väčším nadhľadom. Patríte medzi konzervatívne tipy? Možno aj vy zistíte, že letné účesy sa skvele hodia aj pre zvyšok roka. Skrátka a iste si tieto vlasové úpravy natoľko zamilujete, že sa stanú nielen príjemnou spomienkou na sparné leto, ale aj bežnou súčasťou vašej osobnosti. Máme tipy pre každého. Hurá na tohtoročné trendy!

Výživa pre vlasy počas leta

Než sa pustíme do top trendov tohto leta, nemožno nespomenúť trendy v starostlivosti o naše vlasy. Zatiaľ čo pred pár rokmi stačilo v lete používať ochranné krémy na pokožku, dnes už sú bežne dostupné špeciálne spreje a výživné séra, ktoré sú určené na ochranu a výživu vlasov počas letného obdobia. Je jedno, či ste pán alebo dáma, starať sa o svoju krásnu hrivu je dôležité. Vlasy sa vám odmenia za vašu starostlivosť tým, že budú krásne lesklé a už na prvý pohľad vyživené.

Pokiaľ ešte tápete, akú výživu zvoliť, skúste výživné ampulky, ktoré sa vtierajú priamo do pokožky hlavy. Zamedzíte vypadávaniu vlasov a vaša hriva bude bujne rásť. Pre ľahké rozčesanie jemných vlasov je zase dobré si kúpiť prípravok s tekutými kryštálmi. Žiarivý a lesklý vzhľad vašich vlasov tak oceníte nielen v čase, keď budete tvoriť ľahké letné účesy.

Počas letného obdobia je tiež vhodné zvýšiť príjem zinku, ktorý vyživuje nielen vlasy, ale aj pokožku a nechty. Správna strava je potom čerešničkou na torte.

letný ležérny drdol pre dlhé vlasy
Zdroj foto: Olesya Kuprina / Shutterstock.com

Letné účesy pre dlhé vlasy

Chcete účes pre športové aktivity alebo niečo praktické k vode? Alebo potrebujete rýchly tip pre letnú párty? Máme pre vás tri jednoduché tipy na letné účesy pre dlhé vlasy, ktoré zvládnete počas minúty.

Jednoduchý ležérny drdol

Návod na tento letný hit, ktorý dokáže oslniť počas popoludňajšej chvíľky na káve alebo pokojne aj na svadobnej párty, je jednoduchý. Na temene hlavy vytvorte pomocou stáleho stáčania vlasov nedbanlivý drdol, ktorý upevníte pomocou pinetiek alebo gumičky. Dozdobte podľa outfitu a príležitosti. Skvele sa hodí mašľa, šatka, alebo napríklad brošňa.

Športová hviezda s rybím vrkočom

Idete si zabehať? Alebo pôjdete na bicykli? Vytvorte si behom chvíľky pletený rybí vrkoč a budete za dokonalú dámu, ktorá dbá o svoj vzhľad aj počas športových aktivít. Toto je najlepší tip v prípade, že hľadáte rýchle letné účesy, ktoré sú navyše praktické.

Polorozpustené vlasy a drdol

Toto je top tip na letné účesy – vytvorte si na hlave drdol iba z časti vlasov. Jednoducho zatočte dookola hornú polovicu vašich vlasov a upevnite ich pomocou gumičky alebo pinetiek. Ostatné vlasy zostanú voľne. Pôsobivý letný účes, s ktorým budete pri vode za hollywoodsku krásku. Užite si ten pocit!

Letné účesy pre krátke vlásky

Parádny a štýlový tip máme na tohtoročnú sezónu aj pre krásky s krátkymi vlasmi. Letné účesy pre krátke vlasy majú tento rok jeden veľmi príjemný trend – jedná sa o šatku, ktorú si upevníte na hlave a zaviažete hore. Jednoduché a sakramentsky sexy! Budete si pripadať ako hviezda, ktorú práve natáča v slnečnej Kalifornii filmový štáb. Odporúčame vám, aby ste sa zásobili dostatočným množstvom hodvábne jemných alebo bavlnených šatiek. Leto si dokonale užijete!

Letné účesy pre polodlhé vlasy

Nie sú vaše vlasy ani dlhé, ani krátke? V tom prípade máme pre vás najväčší gól! Ide o hit tohtoročného leta, ktorý si užijú ženy každého veku a tvaru tváre. Ide o mikádo, ktoré je na každej strane strihané do inej dĺžky. Vynikne vaša ženskosť a vďaka precíznemu strihu odpadá povinnosť si vlasy dlho upravovať. Budete krásna ako pri športe, tak v spoločnosti! Letné účesy pre polodlhé vlasy tiež najlepšie vyniknú, keď im doprajete trochu letnej hravosti a farebnosti. Čo by ste povedali jemne ružovej alebo napríklad divokej ryšavej farbe?

Tip na účesy pre pánov

Ešte ste tomuto trendu nepodľahli? Možno, že práve tohtoročné leto vás presvedčí. Hipsterský strih patrí medzi jasné hity na letné účesy pre mužov. Bohato stačí, keď si vlasy necháte vystrihať okolo uší a krku, a na temene a nad čelom ponecháte najvýraznejšiu dĺžku. Do tohto účesu sa rozhodne nepúšťajte doma! Vynikne iba z rúk šikovného a precízneho kaderníka. Tento rok budete za letného frajera, ktorého ženy rozhodne neprehliadnu!

A rovnako ako dámy sa nemusíte báť ani experimentov s farbami. Pánske letné účesy prajú experimentom! Nedbalosť plážového surfera vám pristane a ak si k tomu vlasy prefarbíte a skúsite ombré odtiene alebo si svoju farbu úplne zmeníte, dodá vám to na šarme a sebadôvere. Pusťte sa tak ďaleko, aby ste sa cítili komfortne. Nechajte vyniknúť váš osobitý štýl!

Tipy na účesy pre deti

Obzvlášť jemné detské vlasy treba v letnom období správne upravovať, aby im neprekážali v ich aktivitách.

Obľúbený letný účes pre chlapcov je: dlhšie vlasy v oblasti temena, tyl a oblasť okolo uší je precízne vystrihaná.

U dievčat je kladený dôraz na rozličné vrkoče. Napríklad postupne zapletené vrkôčiky, ktoré sú precízne upletené na celej hlave, predstavujú ideálny tip na letné obdobie. Takto vytvorený účes vydrží krásny aj týždeň!

Akú zmenu účesu si doprajete vy? Už sa tešíte, keď zažiarite? Hurá do zmeny!


Ďalšie články, ktoré by sa vám mohli páčiť

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.