Jednoduché účesy pre polodlhé vlasy – inšpirácie

V tomto roku sú kadernícke trendy jasné! Medzi najobľúbenejšie strihy totiž patrí mikádo a účesy pre polodlhé vlasy. Tieto účesy sú totiž nielen štýlové, ale aj praktické.

Vďaka veľkej praktickosti týchto strihov možno prídete o možnosť mohutných drdolov alebo dlhých zapletených vrkočov, to však neznamená, že sa vzdávate všetkých originálnych účesov. Pozrite sa na tie najlepšie účesy pre polodlhé vlasy a vyskúšajte ich aj vy.

Aktuálne farebné trendy

V dnešnej dobe na ulici najčastejšie stretnete ženy s polodlhým strihom vlasov, to je totiž módnym trendom tohto roku. Medzi najobľúbenejšie farby patria stále ombré, prírodné tóny blond, strieborno-šedá alebo tiež orieškovo hnedá. Všetky tieto farebné kombinácie vyzerajú skvele vo forme rozpustených vlasov.

Stavte na drobné vlnky

Nosíte polodlhé mikádo a myslíte si, že nie je iná možnosť? Nechajte od korienkov pár centimetrov vlasy rovné a zvyšok navlňte jemnými vlnami. Potom stačí rukami mierne rozstrapatiť a zafixovať lakom na vlasy. Takýto účes sa skvele hodí do bežného dňa, na rande do kina alebo na kávu s kamarátkou. Rozstrapatené vlny si obľúbite, pretože vyzerajú upravene po celý deň, pritom sú ale nedbalo elegantné.

účesy pre polodlhé vlasy
Zdroj foto: Oksy001 / Shutterstock.com

Pompadour – rýchly účes na pracovné stretnutie

Tento spoločenský účes vhodný pre polodlhé vlasy pôsobí veľmi žensky, skvele sa hodí na pracovnú schôdzku či pohovor do novej práce, využijete ho aj na skúšku v škole alebo pri akomkoľvek formálnejšom stretnutí. Budete potrebovať len päť minút a pár pierok do vlasov. Rozdeľte si pramienky vlasov a každý z nich pripnite pierkom doprostred hlavy. Vďaka nedbalému usporiadaniu vytvoríte oblúkovitú zmes v drdole.

Romantický účes s francúzskym vrkôčikom

Hľadáte trendy účes pre polodlhé vlasy s ofinou? Vyskúšajte tento! Dajte si na stranu časť ofiny alebo predných prameňov vlasov a z ďalšej časti vlasov upleťte na jednej strane francúzsky vrkôčik pozdĺž hlavy. Pripnite ho dozadu k hlave, na druhej strane len vezmite rovnako silný prameň vlasov a pripnite ho zozadu tiež. Tento jednoduchý účes pre polodlhé vlasy využijete najmä na romantickú schôdzku, skvele sa hodí napríklad k ľahkým letným šatám.

Dvojitý cop

Milujete upnuté vlasy pre praktickosť, ale klasický cop vám príde príliš fádny? Vyskúšajte tento moderný dvojitý cop. Je vhodný predovšetkým pre ženy, ktoré nemajú príliš husté vlasy, taký účes totiž dodá opticky na objeme každým vlasom. 

Najskôr si do klasického copu pripnite všetky vlasy z hornej časti hlavy. Pokiaľ máte vzhľadne učesané a zopnuté vlasy, rovnako tak gumičkou spevnite aj zvyšok vlasov, tesne pod prvou gumičkou. Vďaka takému zopnutiu získate dva copy, ktoré ale pod vlasmi nie sú poznať. Vzhľadovo bude účes vyzerať ako jeden objemný cop.

Podobným spôsobom môžete pripraviť aj trojitý cop, tam však môžete trojité zopnutie pokojne priznať. Zopnite vlasy do troch copov pod sebou a potom prostriedkom prameňa prevlečte ten nad ním. Vznikne zaujímavý efekt, ktorý vyzerá veľmi sofistikovane a upravene.

Odporúčame tiež: Letné účesy nielen k vode – aké sú aktuálne trendy?

Ležérne vrkoče

Nič nepôsobí lepšie ako dievčenský ležérny vrkoč. Učešte si francúzsky alebo rybí vrkoč na stranu predné pramienky vlasov nechajte voľne pustené okolo hlavy. Takýto rýchly účes z polodlhých vlasov sa hodí na večeru alebo romantickú prechádzku, ale pokojne aj na každodenné nosenie do školy alebo práce.

vrkoč z polodlhých vlasov
Zdroj foto: dimid_86 / Shutterstock.com

Viac info o vlasoch: Čo je alopécia a aká môže byť príčina vypadávania vlasov?

Nespútaný drdol

Milujete nespútaný bohémsky štýl a radi sa inšpirujete aj vo vašom štýle obliekania alebo česania? Potom si zamilujete úplne jednoduchý bohémsky drdol. Ten učešte tak, ako vám vlasy práve prídu pod ruku. Drdol zopnite na úplnom vrcholku hlavy a vlasy z neho ešte trochu povytiahnite, aby bol čo najviac uvoľnený.

Všetky tieto účesy si zamilujete pre ich jednoduchosť a praktickosť, navyše vyzerajú neustále skvele.

Zdroj: dokonalyuces.cz

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.