Poškriabaný displej na mobile: Túto drobnú nedokonalosť môžete ľahko napraviť

Keď si domov prinesieme nový mobilný telefón, je jeho displej bez jedinej chybičky, dokonale hladký a lesklý. Lenže táto nádhera netrvá večne a už po pár týždňoch sa môžu objavovať prvé malé škrabance.

Nemusíte hneď premýšľať o výmene displeja a bežať do servisu, tieto drobnosti môžete celkom efektívne odstrániť aj doma. Ako na poškriabaný displej? A je pritom jedno či máte najnovší model Samsung, Xiaomi, Huawei či repasovaný iPhone.

Zubná pasta

Prvého pomocníka na boj s poškriabaným dotykovým displejom nájdete vo svojej kúpeľni – je ním totiž pasta. Pýtate sa, ako opraviť prasknutý displej zubnou pastou? Tak sa prvé, mala by to byť obyčajná pasta, bez zrniečok. Nevhodná je aj pasta gélová. Stačí, keď malý kúsok pasty dáte najlepšie na mäkkú handričku alebo vatový odličovací tampón a nanesiete ju jemne na poškriabané miesta.  Zubnú pastu potom zotrite znova mäkkou handričkou, tentoraz ju ale trošku navlhčite.

Jedlá sóda alebo detský púder

Aj ďalší tip je rýdzo babskou radou, ale naozaj to pomáha.

  • Jedlú sódu alebo detský púder zmiešajte v malej miske v pomere 1:1.
  • Vzniknúť by vám mala hustá pasta.
  • Túto pastu je potom nutné dať na kúsok handričky a potierať ňou škrabance na displeji.
  • Ide o rovnaký postup ako pri zubnej paste. Rovnako tak za pomoci jemne vlhkej handričky potom stopy hmoty zotrite.

Retušovacia fixka na poškriabaný displej

Retušovacia fixka sa používa na autolak, rovnako dobre ale poslúži aj na poškriabaný dotykový displej. Pred nanesením retušovacej fixky je nutné displej poriadne vyčistiť a poprípade aj odmastiť, aby sa fix lepšie ujal. Vďaka retušovaciemu fixu môžete odstrániť aj hlbšie a rozšírenejšie škrabance.

Zdroj foto: Niki Khun / Shutterstock.com

Podobne je možné využiť aj krém, ktorý sa používa na odstraňovanie škrabancov na laku auta, ktorým je napríklad klasický vosk na autá. Stačí naozaj len kúsok vosku, ktorý je nutné opäť opatrne naniesť na mäkkú handričku a krúživými pohybmi prechádzať poškodený displej. Potom stačí displej očistiť a je hotovo.

Zázračná hubka

Magická huba, ktorá je produktom moderných nanotechnológií taktiež dokáže zázraky. A to platí aj v odstraňovaní škrabancov z displeja. Možno ste už o melamínovej nano hubke počuli, ide o unikátnu a veľmi univerzálnu mazaciu špongiu, ktorá si poradí nielen s nečistotami, ale aj so škrabancami. Hubkou škrabance jednoducho z displeja „vygumujete“.

Mastiť alebo nemastiť  

Ďalšou možnosťou je využitie jedlého rastlinného oleja. Ide opäť o babskú radu, je však najmenej účinná a jedná sa skôr len o dočasné riešenie problému so škrabancami. Navyše, ak sa budete snažiť olejom vyčistiť poškriabaný displej na mobile alebo tablete, musíte počítať s tým, že zostane mastný a zle sa vám bude čistiť.

Pokiaľ ale po ruke nič iné nemáte, na nejakú dobu si s týmto riešením vystačíte. Stačí naozaj len malá kvapka oleja, ktorá sa rozotrie po displeji. Olej si poradí len s jemnými škrabancami, na druhú stranu však bude displej lesklý, a tak bude vyzerať ako nový. Len pozor na množstvo oleja, skutočne ho nesmie byť veľa.

Ako vidíte, existuje niekoľko jednoduchých a rýchlych spôsobov, ako vrátiť displeju krásu.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.